Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit kell tudnom az íjakról?...

Mit kell tudnom az íjakról? Melyik a legjobb és a legrosszabb íj? Milyen felszerelések kellenek még? Tapasztalatok? Hozzávaló eszközök? (mi mennyibe kerül) Megszeretnék tanulni íjászkodni és fogalmam sincs mi micsoda. Segítene valaki?

Figyelt kérdés
2012. máj. 14. 21:02
 1/8 Panda Péter ***** válasza:
attól függ, hogy milyen fajta íjat szeretnél: tradícionális, olimpiai vagy csigás.
2012. máj. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
De a tradícionálison belül is van több.A mongol íj,a visszacsapó íj,az angol hosszúíj,de pl vannak számszeríjak is,lehet h az fog tetszeni.De valóban,mindegyik különbözik
2012. máj. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék olyan számszeríjat, olyan sima hagyományőrzős íjat szeretnék, amit lovon is lehet használni.( végül is a számszeríjat is lehet használni szerintem) Nem tudom értitek milyen íjat szeretnék?
2012. máj. 15. 17:59
 4/8 A kérdező kommentje:
Meg milyen az az íj hogy" farkas íj" meg "holló íj" az az állat van rajta?
2012. máj. 15. 18:00
 5/8 Panda Péter ***** válasza:

nem, a Kassai Lajos által készített íjfajtáknak ilyen fantázianeveik vannak. a farkas az mondol típusú íj, az agár, a párduc, a medve magyar, a szarvas és a sólyom hun (nekem sólyom 1-esem van otthon).

a tradi íjak közül elég sokat ismerek. kifejezetten lóhátra szeretnél íjat, vagy először inkább gyalogos íjászathoz?

2012. máj. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Panda Péter ***** válasza:
amúgy nem igazán van olyan hogy legjobb meg legrosszabb íj. minden attól függ, hogy ki mit szeret. én pl a hosszú húzású, lágy, könnyű íjakat kedvelem, de van aki meg a robosztusabb darabokat. volt már aki leszarozta a sólymomat, és volt olyan is, aki meg akarta venni...
2012. máj. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Lovaglás közben szeretném használni
2012. jún. 7. 18:07
 8/8 anonim ***** válasza:
Lovaglás közbe számszeríjat, asziszem! :D Ennyi tudással ne kezdj bele semmibe. Azt pedig nem itt kell keresni.
2015. jún. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!