Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futni szeretnék, de hihetetlen...

Futni szeretnék, de hihetetlen mennyi mindenre "kell" odafigyelni. Máshogy nem lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szeretnék leadni pár kg-ot. Van pocak is, férfi létemre csöcsöm is :D


A helyzet, hogy szeretnék futni is, de mindenhol úgy "reklámozzák", hogy ingyen van meg trallalla. Holott nem. Kell futócipő is, és nem 1 nagyon drága darabot szeretnék. Decathlon-t hallottam, hogy nem egy drága, találtam is 5000ft-ért, viszont milyen már, hogy oda van írva: Ajánlott: alakformálás / jó közérzet céljából (heti egyszer legfeljebb 30 percig) futóknak, aszfaltra és ösvényre.


Na itt kiakadtam, heti 1x 30percig.

Olvastam, hogy 30perc után indul be a zsírégetés. Akkor most vegyek 10pár cipőt?


Én csak futni szeretnék. Leadni pár kg-ot, de elmegy a kedvem az egésztől, ha ennyi mindent kell fizetni érte. Hihetetlen... jó tudom, hogy kamu duma, 30perc ajánlott de akkor is.. Sima cipőben nem lehet futni?

Mintha a busz után futnék, jó hogy nem kell akkor is futócipőt felvennem.


2012. máj. 15. 12:57
 1/9 anonim válasza:

nézd:

[link]


"A kezdő futók leggyakoribb hibája, hogy előszednek egy sportcipőt a cipős szekrény aljáról, mondván, hogy úgy is csak egy kis félórás kocogásra kell, felesleges kiadás még egy cipőt vásárolni…

Esetleg elmennek egy nagyobb áruházba, ahol megveszik a legolcsóbb futócipőt, ami akciós és rá van írva, hogy futócipő…" stb

2012. máj. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Busz után nem kilométereket futsz, így ahhoz nem kell futócipő. Ha sima cipőben nyomod, akkor az ízületeid fogják bánni egy idő után.

30 perc alatt is van zsírból energia felhasználás és utána sem csak zsírból történik, hanem szénhidrátból is. Az a lényeg, hogy kalóriát égess, ami majd napközben a futás által felpörgetett anyagcsere és a diétával járó kalóriadeficit miatt jó esetben zsírból történő fogyáshoz vezet.

2012. máj. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Pontosan... ez a bajom hogy már az egyszerü futásért is pénzt kell kiadni, nem is keveset... na mindegy.


asszem a ma esti program az, hogy megyek a mekibe és szétzabálom magam :D


ugrókötél se jó?


úgy nem is lehet lefogyni, hogy ne számoljam pontosan a kalóriákat meg a szénhidrátot meg mittudomén még mit?


Megeszek 1 szelet pizzát, már bukta az egész?

életem végéig gyümölcsön élek meg zöldségen? :D

2012. máj. 15. 13:22
 4/9 anonim ***** válasza:
Ugrókötelezés is jó, de oda kell figyelni az étrendre. Nyilván néha-néha félre lehet kajálni, de valamit valamiért.:)
2012. máj. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem kell kiakadni az ilyesmin. Vedd meg azt, amiről úgy gondolod, hogy neked kezdéshez jó lesz. Aztán, amikor úgy érzed, hogy ez a futás jó dolog, de kellene egy jobb cipő, akkor már úgyis veszel másikat. Ha pedig úgy érzed, hogy amit vettél (függetlenül attól mi volt ráírva) neked megfelelő, akkor teljesen mindegy, hogy most mit olvastál.


Végy valamit, ami nem kifejezetten utcai járó-cipő, hiszen a lábadnak biztosan jobb lesz, és kezdj el futni! A többi pedig majd alakul!

(Én naponta gyalogolok, eddig eszembe sem jutott, hogy ehhez külön felszerelést vegyek!)

2012. máj. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Értem, viszont ma kezdenék el futni, kocogni, de hát... nincs semmi cipőm. most halálos ítéletemet írnám alá, ha ma mégis futnék?


Kezdésnek mit csináljak? bemelegítek aztán durr bele, minden ami belefér? 10mp után meghalok :D

2012. máj. 15. 13:44
 7/9 anonim válasza:

nem, tekintve hogy tudsz mérlegelni és tudatos döntést hozni, információval is el vagy látva, -> próbáld megtalálni a legjobb döntést, mérlegelve a kockázatokat


legrosszabb esetben, ha balul sül el a futkározás, a szar cipő miatt, akkor szétcseszed pár ízületed és 2 év múlva nem a pizzáshoz mész, hanem az ortopédiára... jájjáj há mér fáj á bokám...


itt egy másik példa:

[link]


az aktuális ismereteket persze figyelmen kívül lehet hagyni, kérdés érdemes-e...

2012. máj. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha már nincs lehetőséged hogy ma vásárolj valamit, akkor ne futással kezdd, hanem "csak" intenzív gyaloglással, ami nem séta, de nem is futás, valahol a kettő között. Ehhez még jó lesz a síma utcai cipő is. Egyébként ezt is (no meg majd a futást is) csak úgy szabad elkezdeni, hogy akár a távot, akár az időt növelni csak fokozatosan szabad. Aki eddig nem csinálta, nehogy neki indulj már az 5-10 km-es maratoninak, mert nem biztos, hogy képes leszel haza is érni.

Csak fokozatosan, mert különben komoly bajok származhatnak belőle. Ugyanígy az intenzív séta is, először csak kb. 20-25 perc az egyirányban, majd átmégy az utca másik oldalára (hogy ne nézzenek hülyének), és elindulsz visszafelé. Elég lesz az kezdésnek!

2012. máj. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
én körbenéznék, milyen cipő is lenne jó, és ha nem túl nagy az ára, akkor félretenném rá a pénzt pár hónapig, majd utána kezdenék futni, ha 5000-ed lenne, akkor gondolom tudnál is hozzá még gyűjteni
2012. máj. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!