Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha edzés után eszek "bármit",...

Ha edzés után eszek "bármit", akkor fog fejlődni az izomzatom?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy nem feltétlenül elsődleges fehérjét,szénhidrátot,hanem ami éppen van itthon. Lány vagyok,(22) nem kell nagy konditermi edzésre gondolni,csak itthoni,de vannak súlyaim,összesen 9 kilo,és azokkal szoktam mindent csinálni. Nem sok tudom,de még ezeket se szoktam felrakni mindet. De nem is ez a lényeg. Szóval ha eszem utána 15 percen belül valamit,akkor az úgy hasznos,vagy semmi értelme. Gondolom jobb,mint a semmi,hiszen azt tudom h izomépítéshez kell a táplálék "torna" után. Sajnos annyi pénzem nincs,hogy mindennap azt egyem ilyenkor,amit valójában kellene.
2012. máj. 17. 16:55
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Szerinted miből vannak az izmaid? És miért mondják, hogy mit kell enni? Edzés után előszöris a glikogéntöltés a fontos, aztán meg a fehérje, mivelhogy megnyílik az ún. anabolikus ablak, amikor hatásosabban épülnek be a cuccok, ezért kritikus ez az időpont. Ha izmot akarsz, akkor izomtáplálékot kell adnod neki, ami a fehérje. Erre találták ki a fehérjeporokat, mert azok por formájuknak köszönhetően hamar felszívódnak. Ha nincs keret, akkor legalább hasonlítson a fehérjére (ez alatt nemtudom mit értek :D), vagy térj rá a költségkímélőbb megoldásokra (tonhalkonzerv, csirkecomb, szójafehérje), de ha csak úgy "bármit" eszel, az nem lesz optimális. Zsír pl. sose fog izomként hasznosulni.
2012. máj. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Aha,értem. Hát,amikor van olyasmi itthon,akkor természetesen azt eszem. Sajnos nem vagyok gazdag,másképp biztosan nem így lenne. Fehérjepor is drága,barátom szed olyanokat,de én mondjuk sehol nem olvastam még,hogy nőknek ajánlják,de biztosan lehetne,nekem sajna nincsen. :S
2012. máj. 17. 17:13
 3/10 anonim ***** válasza:

Ne alkalomszerűen élj, hanem készülj rá, ha tudod, hogy mikor edzel egy kicsit, akkor előtte vegyél valami húst, hogy legyen mit enni. Azért mondtam a csirkecombot, mert annak 7-800 körül van asszem kilója, és a csirke a legoptimálisabb napi fehérjeforrás, azért szokták a mellet ajánlani, mert abban kicsit kevesebb a zsír, de bőven megfelel ez is ilyen szinten. Ráadásul nem kell napi kilókat megenni, hanem ki kell számolni, hogy egész napra meglegyen a kb 2 g/testsúlykiló fehérje (Ha ennél picit kevesebb, az annyira nem gáz, egy szinten el lehet így is érni), a csirkecomb fehérjetartalma kb. 20%, tehát ha csak ebből vinnéd be, és tfh 50 kilós vagy, akkor is csak fél kiló kell naponta. Mellé rizs, ami megintcsak nem egy nagy tétel. Meg azért valami zöldség sem ártana. Ha kiszámolnád, a haszontalan kajákra ugyanennyi pénz el tud menni.

A fehérjepor meg csak koncentrált kaja, és mint kaja, nincs nemi megkülönböztetés, hogy mit ehet férfi, és mit nő (: Nyugodtan eheted akármelyik fehérjeport (kivéve, ha laktózérzékeny vagy, akkor a tejsavó koncentrátum nem jó).

2012. máj. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Innen nézegethetsz étrendötleteket: [link]
2012. máj. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy meg sem tudnék enni edzés után egy fél kg húst.Próbálkoznom kellene akkor ezek szerint. 55 kg vagyok amúgy.
2012. máj. 17. 17:28
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem is egybe kéne megenned hanem egész nap.
2012. máj. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha veszel power proteint, ami 4kg, 10ezer Ft, akkor abból, ha edzés után eszel csak, az kb. 100 Ft az edzés utáni adag. Sima kajával nem jössz ki ennyiből.:)
2012. máj. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem mondom,hogy semmi értelme,csak valszeg nem a legoptimálisabb.
2012. máj. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nehéz dolog ez úgy látom. :/
2012. máj. 18. 15:05
 10/10 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta,hogy könnyű.még f..sza étrenddel sem.de csináld kitartóan,ez a lényeg!
2012. máj. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!