Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit kéne sportolnom?

Mit kéne sportolnom?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok, és mostanában felszedtem egy kis fölösleget, ami kezd zavarni. 56 kg vagyok és 166 cm. A BMI szerint ez pont ideális, de szerintem kamaszkorban ez soknak számít. Igazából csak a hasammal van problémám, szerintem az összes plusz zsír odament, és most elég hájas. Lovagolok, de ez nem befolyásolja a fogyást, és csak a feneket meg a combot formálja. Valami olyan sport kéne, amihez nem kellenek nagyon drága cuccok, teljesen át tud mozgatni, és segítene visszanyerni az alakom.

2012. máj. 25. 15:31
 1/6 anonim válasza:
Szerintem, elég ha tévézés közben egy kicsit felüléseket nyomsz kb. 15-30 percig. :)
2012. máj. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elég? Mire? A semmire? Arra tényleg.


A fogyás a kalóriadeficiten múlik, szal ha kevesebbet eszel, mint amennyit felhasználsz, fogyni fogsz, de nem ilyen egyszerű, fontos ám, hogy mit eszel. Nagyon. És ez nem is azt jelenti, hogy koplalni kell.

2012. máj. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi, eddig én is eljutottam... De mégis mit kéne ennem hogy ne vigyek be annyi kalóriát és mégse haljak éhen? Gyerek vagyok nem hülye, és tanulok biológiát, de amit leírtál a válaszodban (2. hozzászóló) az nagyon általános megfogalmazás volt.
2012. máj. 25. 17:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Jaj, figyelj ne higgy már az ilyeneknek akik ilyeneket mondanak hogy 13 évesen majd neked keményen kell diétáznod, egyszerűen ne egyél baromi sokat, és menj le mondjuk thai box edzésre, ott aztán lemegy róla a zsír. És nem viccelek, tapasztaltam környezetemből hogy ez így van.
2012. máj. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 yakor válasza:
Én 13 éves fiu vagyok én is tapasztaltam ezt és nekem az beveált hogy elmentem futni és rendszeresen ettem nem sokat és nem keveset én ezt ajánlom.
2012. máj. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, mert mennem kellett, és gyorsan rányomtam az elküld gombra.


Drága 4/5, egy szóval nem említettem, hogy 'keményen' 'kell' diétázni, csak elmondtam, hogyan is történik a fogyás jelensége. Sokan még mindig abban a rémes tévhitben élnek, hogy pl. ha felüléseket csinálnak, akkor majd a hasukról lemegy a zsír, miközben minden más változót az életükben érintetlenül hagynak.

Ha 13 évesen elkezdesz sportolni, valószínűleg elhasználsz azzal annyi energiát, amennyit nem fedezel majd a normál kajálásoddal, így fogyhatsz. Bár éhesebb is leszel az energiahiány miatt, egyénfüggő, még az is lehet, hogy elkezd nőni a súlyod. De nem a súly a lényeg, hanem a testzsírszázalék. A BMI egy rakás fosch, mert nem veszi figyelembe az izom és a zsír fajlagos súlyának a különbségét, így egy izmos embert elhízottnak nyilváníthat, ami hülyeség.

Avagy, vissza: a fogyás nem az elvégzett munka függvénye, hanem az étkezésé. Egyszerű anyagmegmaradás. Étrendre odafigyelni meg semmilyen korban nem káros.

2012. máj. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!