Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Megéri napi szinten hasizomra...

Megéri napi szinten hasizomra edzeni vagy teljesen felesleges és ettől nem fog gyorsabban fejlődni?

Figyelt kérdés
2012. máj. 27. 23:13
1 2
 1/12 dirtboy ***** válasza:
felesleges,nem kell minden nap edzeni
2012. máj. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha rendesen edzel rá akkor másnap nem kell, de nem is nagyon fog menni. Egyébként lehet, maximum túledzed magad.
2012. máj. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
de ettől fejlődhetek gyorsabban?
2012. máj. 27. 23:17
 4/12 anonim ***** válasza:
Heti 2-3 edzés elég neki. Nem fejlődik jobban a minden napi edzéstől.
2012. máj. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
van aki megedzi heti 5x jó kaja és vitamin mellett jobban fog fejlődni
2012. máj. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
azért vegyük figyelembe, hogy a has egy igen csak nagy izom, és ezért akár minden nap edzhető, pl a hasprés az a gyomornál elhelyezkedő kockákat edzi, a felülés a középső részt veszi komoly "kezelésbe" amíg a lábemelés az alsó kockákat dolgoztatja meg, de e mellet van ferde hasizmunk is. Szóval ha ezt is részekre szedjük akár minden nap edzhetjük, pl. Bruce Lee is minden nap edzette a hasát és az alkarját, én meg a lábaim edzem minden nap. Amit jól esik edzeni és nem visel meg azt nyugodtan edzheted akár napi szinten is.
2012. máj. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Tévedsz egy-két dologban Toushin Raizen. Mégpedig a következőkben: a has szerinted azért edzhető, mert nagy izom? A láb még nagyobb mégis elég rá egyszer edzeni a héten. Éppen hogy a kisebb izmok regenerálódnak jobban és a hát, láb, mell nehezebben.

Másik: nincs olyan, hogy az egyik gyakorlat a felső részt edzi, a másik meg az alsót. Csak egyetlen hasizom van, így minden része dolgozik hasprésnél is és lábemelésnél is csak jól kell végezni és koncentrálni, de mivel nekem úgysem hiszed el gondolom, így itt van egy cikk::)

[link]

2012. máj. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Érdekes, amikor régen napi szinten edzettem a hasamat(mind az izmot, mind pedig, hogy bírj a bekapott ütéseket) akkor EZEKEN a területeken éreztem az izomlázat. Volt, hogy egy nap megcsináltam 600 körüli hasprést és közvetlen a bordáim alatt és a gyomornál izomlázam volt, De a hasam más részén nem éreztem semmilyen erre utaló jelet. Lábemelés dettó.

A combomba meg igen csak nehezen alakul már ki izomláz, NAPI szinten legalább 50 egylábas guggolás megy, e mellet le szoktam menni spárgába is, hogy maximalizáljam az izom növekedését. Ezek szerint most is izomlázba szenvedek?

Hozzáteszem: NEKEM ez a tapasztalatom, nem mások véleményére alapoztam a a válaszom.

Ja és kérdező, mindig, DE MINDIG nyújtsd ki a hasizmod az edzés után, segít a növekedésében(Hasra fekszel, a két tenyered a mellkasod mellé helyezed és kitolod magad úgy, hogy a csípőd nem emelkedik fel a talajról, a fejed meg nézzen az égnek).

2012. máj. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja, ha neked tapasztalat kell, akkor én meg elárulom, hogy 26 éve edzek súlyzókkal és pont hogy nem kell napi szinten lábazni. SOHA nem edzi egy testépítő sem ugyanazon izmait minden nap, nem hogy a lábat. Nekem meg ez a tapasztalatom. Az izmoknak regenerálódni kell a növekedéshez, amihez pihenő nap is kell.
2012. máj. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
600 hasprés meg nagyon sok. ha normálisan csinálod elég 4x20 is. én ennyit szoktam. melette csinálok más feladatokat is, minden második nap hasazok és szépen fejlődik, persze melette a megfelelő étrend és az aerob edzés is fontos. hasazástól nem lesz olyan hasad amilyet szeretnél, mivel a kockáidat a zsír el fogja fedni.
2012. máj. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!