Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportot ajánlotok...

Milyen küzdősportot ajánlotok erre? (lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Ma betámadtak a c*gányok, csak azért, mert rájuknéztem, és megvertek. Én is próbáltam adni nekik, de az egyik 5 éve boxolt, én pedig 12 évesen karatéztam egy évig, úgyhogy kb semmi esélyem nem volt. Nagyon szeretnék megtanulni önvédelmet, hogy bárkit meg tudjak verni. (természetesen csak abban az esetben, ha rámtámdnak!) A Shaolin kung-fun gondolkodtam, de nagyon szívesen várom a Ti tanácsaitokat is.


18/f



2012. jún. 11. 15:55
 1/10 dag ***** válasza:
Nagyon hamar egyiket sem fogod tudni elsajátítani! Szerintem bokszolj. Ott megtanítanak rendesen ütni, védekezni, elmozogni stb..
2012. jún. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Harcművészetet ajánlanám, de azért nem teszem mert azt nem azért kell tanulni hogy mindenkit meg tudj verni aki megtámad. Az csak mellékes. Inkább tényleg menj boxolni
2012. jún. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Boxolni... nem szeretnék olyat sportot űzni, mint ezek a tetvek.
2012. jún. 11. 17:43
 4/10 anonim ***** válasza:
birkózás, a kungfut a hajadra kenheted...
2012. jún. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is harcművészetet ajánlanék, de ilyen mentalitással nem teszem. A harcművészet nem "verekedni" tanít, hanem harcképtelenné tenni és ölni. A jelenlegi szellemi szinteden ez neked nem való.
2012. jún. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Kercsak ***** válasza:

Kedves Neutronlovag!


Bár hozzászólásaid alapján úgy vélem jól értesz a témához, és valószínűleg tapasztaltabb is vagy mint én, most mégis vitatkoznék veled.

Az általad jellemzett szellemi szint, amit a kérdező sorai alapján ítélsz meg, származhat az erős felindulásból is, hisz nemrég történt vele az eset, még a hatása alatt lehet, így ez befolyásolhatja a megnyilvánulásait. Nem ismerjük személyesen, pár sorból messzemenő következtetéseket nem érdemes levonni.

Másrészt a harcművészet jellem- és szellemformáló is. Persze ehhez jó mestert is kell találni... Tehát ha megfelelő helyen kezdene el tanulni valamilyen harcművészetet, akkor valószínűleg esetleges általad felemlegetett hiányosságait is rendbe tenné ezzel.

Személy szerint tavaly szeptember óta foglalkozom harcművészettel. Ez nem túl sok idő, viszont ez a pár hónap is elég sok mindent rendbe tett bennem. Anno úgy képzeltem, hogy ha majd harcművészetet vagy küzdősportot tanulok, akkor olyan leszek mint Bruce Lee, és leverek mindenkit. :) Minél többet tanulok és edzek (ma már szinte minden nap), annál nyilvánvalóbbá válik, hogy milyen messze is vagyok ettől az álomképtől. Kezdem reálisan látni a dolgokat.

Szóval kedves kérdező. Azt tanácsolom, hogy lépj rá az útra, és fejlődj. És ne akarj mindenkit leverni, inkább kerüld a balhét.


Uff, beszéltem...

2012. jún. 12. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A szellemi szintemmel véleményem szerint semmi gond nincs, sokkal érettebb vagyok a koromnál. Tegnap (mint azt már Kercsak is írta) eléggé felfokozott érzelmi állapotban voltam, azért írtam ilyen stílusban. 12 évesen shotokanoztam, de pénzhiány miatt 1 év után abba kellett hagynom.. Mindig is Bruce Lee volt a példaképem, ezért is gondolkodom a Jeet Kune Do-n, és a kungfun. (kérdés,hogy Budapesten hol éri meg elkezdeni ezeket..)


Kercsak, köszönöm a kedves kommentet! :)

2012. jún. 12. 20:23
 8/10 Ricsi97 válasza:
erre inkább saolin vagy aikido vagy wing-chun de inkább Jeet Kune Do és én ezekben vagyok jártas nekem bevállt:)
2012. júl. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 rostas martin ***** válasza:
hat nem hiszem hogy teged csak ugy megtamadnak lehet hogy pl kedvenc szavaitokal elve az montad budos cigany
2012. dec. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Persze, épp arra gondoltam hogy milyen jó lenne büdös cigányozni egy nagydarab boxolós romának, és kíváncsi gyermeki lelkemnek nem tudtam ellenállni, genius (:
2012. dec. 23. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!