Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek a motorozás vagy...

Chaos91 kérdése:

Szerintetek a motorozás vagy a lovas sportok a veszélyesebbek?

Figyelt kérdés

2012. jún. 11. 16:44
 1/7 dirtboy ***** válasza:
ha rólam van szó akkor a motorozás, majdhogy nem halálos rám nézve
2012. jún. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a lovas sportokat nem ismerem, tehát nem tudok nyilatkozni. a motorozás meg csak azoknak a szerencsétleneknek veszélyes, akik nem bírnak önkontrollt gyakorolni. pl 2 lámpa között egykerekeznek meg stb. a motor egy nagyon szófogadó jószág, azt csinálja amit "mondasz" neki :) nem többet, nem kevesebbet.
2012. jún. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 dirtboy ***** válasza:
0%
.Hellrider. te ugye lány vagy,igaz?
2012. jún. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nem. miből gondolod? vagy lehet az vagyok, de pl ahoz képest per pillanat egész nagy borostám van :D
2012. jún. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 dirtboy ***** válasza:

az előző írásodból meg úgy egyébként én végig abban voltam valamiért hogy lány vagy.

ezek szerint akkor nem.

2012. jún. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nem biza :)
2012. jún. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én lovagolok is, és nem mondanám nagyon veszélyesnek, ha valaki jól megtanul lovagolni. Viszont egyértelműen fárasztóbb lovagolni. (Ugyanis, a közhiedelemmel ellentétben nem "csak ülni" kell a lovon, hanem a jármód ritmusára pl. leülni és felállni minden egyes másodpercben. Olyan erős fenék-és combizma lesz tőle az embernek, hogy jobb, mintha kondiba járna. Ráadásul a legtöbb izmot a lovaglás mozgatja meg az összes sport közül.)


A de kérdésre visszatérve, mielőtt megint elkezdek áradozni a lovakról meg minden... Hát, nem veszélyes. A ló tud gondolkozni, nem száguld árokba, nem megy neki olyan akadálynak, amiről tudja, hogy lehetetlen átugrani, és ilyen módon megakadályozza, hogy az ember túl extrém dolgokat műveljen. :P Viszont egyes lovak hajlamosak megijedni és megugrani, ez lehet veszélyes, meg volt egy lovam, ami, mikor megvettük, állandóan bakolt. (Az olyasmi, mint amit a rodeóban is csinálnak.) Ha az embernek még nem erősödött meg eléggé a combizma, és nem jó az egyensúlyérzéke, akkor egy pillanat alatt repül néhány métert. Aztán el is eshet a ló, de ez elég ritka.


Más kérdés, hogy egyes lovas versenyeken (ugratás, military, galopp) elég sok baleset történik, de én westernes vagyok, így erről nem tudok sokat.

2012. jún. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!