Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mindenki szédül, mikor leszáll...

Mindenki szédül, mikor leszáll a futógépről?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon ijesztő, mert utána konkrétan kapaszkodnom kell egy-két percig, mert különben elesnék. Normális ez?
2009. júl. 5. 14:06
 1/4 anonim válasza:
100%

Én is tapasztalom ezt,amikor leszállok a futópadról,de nekem kb. 10 mp-ig tart.Szerintem azzal tudod kiküszöbölni az említett tünetet,hogy a kitűzött futóidő végéhez érve,levezetésképp lassabb fokozatra kapcsolod a gépet.Szóval fokozatosság és akkor nem lesz gond!

További jó futást:)

2009. júl. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy szédülsz. Gondolj bele, becsapod az agyadat, mert a lábad folyamatosan mozog, "visz előre", viszont a táj nem mozog, egy helyben állsz. Ezért ha túl hamar leugrasz mondjuk rendes sétatempóról, akkor álló helyzetben az agyad felcseréli a két érzetet és olyan mintha mennél. (Egyébként ennyit az agy realitás érzékeléséről.) Megoldás: vezess le 5 percig, egyre lassabban sétálj, a végén ilyen 1-0,8 km/h-val vánszorogj kb 1 percig. Ekkor az agy rájön hogy mi a helyzet és szédülés sem lesz miután leszálltál.
2009. júl. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Azt hittem,csak én vagyok ilyen "béna" nekem is le kell feküdnöm 1-2percre az ágyra utánna. elég szar!
2009. júl. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Talán ne fussatok futógépen. Persze ezt nem mindenki teheti meg időkorlátok miatt, vagy mert olyan környéken lakik, ahol nem lehet futni. Én mindenesetre a természetet részesítem előnyben, de legalábbis a Margitszigetet. Futógépen nem igazán lehet pl. hosszú távokat futni a nélkül, hogy bele ne őrülnénk. Ezen kívül nekem a természetben soha semmilyen sérülésem nem volt, futógépen viszont úgy egy óra után már foltokban jött le a bőr a talpamról.
2009. júl. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!