Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek el sportolni...

Hogyan kezdjek el sportolni az alább részletezett állapotban és helyzetben?

Figyelt kérdés

zellemi munkát végzek, és kevés időm marad a sportra, illetve a lustaságom erősebb volt, így már évek óta nem sportolok. Legutóbb még főiskolai "tesiórákon" - kb. 6 éve - mozogtam (tollaslabda, biciklizés itthon). Azóta mondhatom, hogy csak a munkahelyre való séta (10 perc).


Most pedig rádöbbentem, hogy 3 fekvőtámasznál többet nem bírok. Futásban is nagyon hamar kifáradok. Viszont most a nyáron többet vagyok itthon, és szeretnék többet mozogni (NEM konditermekben, hanem pl. kinn a szabadban).


A célom az, hogy erősebb legyek és jobb állóképességem.


(Egyébként vékony testalkatú vagyok, és vegetáriánus életmódot folytatok. Egyértelmű, hogy a mozgáshiánytól vagyok gyenge, tehát nem a vega étrendtől. Ez tény.)


Mit tanácsoltok, hogyan kezdjek bele? El vagyok keseredve, hogy ennyire gyenge lettem...


30/N


2012. jún. 20. 08:35
 1/4 kovpet ***** válasza:
Bicajozz, az jó dolog és nem is megterhelő.
2012. jún. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De a bicajozás nem igazán erősít...nem?
2012. jún. 20. 11:16
 3/4 kovpet ***** válasza:

Nem izmosít, de az állóképességedet növeli. Futhatsz is, de azt én nem szeretem :) Focizz, ha szeretsz. Én azt szoktam.


Ha izmosítani akarod magad, akkor edzőterem a jó neked. Vagy ha nem akarsz lemenni, akkor vegyél súlyzókat. Vagy ketlebellezz. Vagy fegyencedzés vagy ilyesmi. Sok mindent lehet csinálni otthon is azért.

2012. jún. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

igen.

a fegyencedzést lehet indítani teljesen nulláról is.

annak utánanézhetsz.

a kocogást meg kezd heti 2-3x fél órával.


erőben,állóképesség fejlesztésben viszont a kettlebell edzés a legjobb.

és nézz el egy kislaborra-vér,vizelet-a vegaság miatt.

szerezz be egy nagyobb dózisú multivitamint és valahogy old meg,hogy több fehérjét juttass a szervezetbe,mint amennyit a vegaság enged.

2012. jún. 21. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!