Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Rövidtávfutáshoz milyen alkat...

Rövidtávfutáshoz milyen alkat való?

Figyelt kérdés

Mert én úgy tudom,hogy erős,izmos test kell hozzá.Én 13 éves

vagyok és gyorsabb akarok lenni.


2009. júl. 7. 13:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen jól tudod sok izom kel hozzá, persze nem konditerembe meny az csak kiegészítésként. pl heti 2x-er az a legjobb ha futsz egy kicsit beszélgetésnek, gimnasztika és futóiskola majd az edzés ami sprintekből fog állni.Hogy milyen távon és mennyit az az állapotodtól függ.de én ajánlom a 60m-t.

Hát jó lenne ha megírnád, hogy sportolsz-e valamit,meg ezt, hogy a 60m-t mennyi idő alatt futod.meg az edzésekbe beleviszel majd ugrálásokat meg szegdeléseket is, de ide edzés terv kel mert természetesen a hét ne mind az 5 napján csak sprintből álljon az edzés hanem, 2-3.ja és napi szinten csinálhatsz gyakorlatot hasra és hátra illetve guggolást.

De amúgy jól tudod a rövidtáv futok{(60m)100,200,400m-ig számít} izmosak és a hosszútáv futok viszont nem izmosak annyira (az a végtelenig elmehet)De a legfontosabb csak az egyik lehet az ember.


egy atléta

2009. júl. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
bocsi az első vagyok azt írtam, hogy futsz beszélgetésnek XD :-)bemelegitésnek
2009. júl. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

13 éves vagyok.60 méteren 8.7 másodpercet futok.Az iskolában

amikor még volt tanítás jártam atlétikára.Guggolásokat szoktam néha csinálni meg néha fekvőtámasz.

2009. júl. 7. 13:24
 4/15 anonim ***** válasza:

Az első jókat mondd egyébként, de konditermi edzésekben sem oylan edzéseket kell csinálnod mint ha testépítenél, hanem nagyobb ismétlésszám, és a gyakorlatok megindításánál sokkal robbanékonyabban.

Egyébként igen, a rövidtávfutáshoz jól gondolod h erős izomzat kell, de ne a tv-ben látható emberekhez mérd magad, mert az a fizikum 10-20 ÉVEK munkája! Egyébként még nem késtél el 13 évesen :)

2009. júl. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A fekvő támasz az nagyon jó erő gyakorlat.Általános erőlétet ad.A 8,7-es eredmény nagyon jó, főleg a korodhoz képest.Van lehetőséged edzeni?Úgy értve pálya mert akkor összehozhatnánk egy edzéstervet.


1. válaszoló

2009. júl. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Én nagyon jó akarok lenni!De amúgy hosszútáv alkatú vagyok:(

Vagyis vékony,ezért tetem fel a kérdést.

2009. júl. 7. 21:54
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
1 vagyok.Meg kel cáfolnom azt amit írtam mert ismerek nagyon sovány sprintereket is csak tudnám, hogy csinálják.Valószínűleg csak alulról izmosak :-)A hosszú táv futó is lehetsz szerintem az is nagyon jó vagy is közép táv.Pont néztem például a profik 13 perc alatt futják az 5000 métert.de teljesen mindegy, hogy választasz mert mindkettőnél sokat kel edzeni.
2009. júl. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
De akkor is rövidtávfutó leszek!!!:D
2009. júl. 8. 10:48
 9/15 anonim ***** válasza:
46%
Én meg akkor is focista leszek ! :)
2009. júl. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ilyen:

[link]

:D:D

2009. júl. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!