Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kibicsaklott a bokám. Normális...

Kibicsaklott a bokám. Normális hogy a szalag, átugrál a bokám bütykén, ha rendesen ráterhelve lépek vele?

Figyelt kérdés
Hajóra másztam ki a vízből, rosszul állt a lábam és rátámaszkodtam, láttam fura érzés volt, odanéztem, láttam hogy rosszul áll gyorsan levettem a terhelést és felmásztam, egyből vissza is került a helyére magától(amint levettem róla a terhelést). Utána a hajón próbáltam felállni, akkor amikor rátámaszkodtam fura kattanós rugalmas érzés volt, szerintem a szalag át tud ugrani a bokámon. Ez normális? A másik lábam is így működik, csak ott nem érzem? Rögtön utána, járás közben sokszor így ugrált az az izé ami nem túl kellemes érzés és be is dagadt egy kicsit a lábam, nem mászkáltam vele aznap. Az ottani orvosok nem mondtak vmi sokat csak h nem törés(ezt én is tudtam de csináltag röntgent) és szerinte húzódás. Már eltelt pár nap és egyre jobb, már ritkán kattan át a szalag vagy mi és nem is fáj de fura érzés. Kerüljem el ezeket a szalagbigyózásokat és sántítsak továbbra is, vagy szokjak hozzá mert ez természetes és próbáljak rendesen járni, futni, ugrálni stb? Lehet hogy még pár nap és már nem fog ugrálni és addig is inkább ne hagyjam neki? (már jobb mint volt) olyankor ugrik a kis izé át, vagy kattan így rugalmasan, amikor valamilyen irányba erősen mozgatom a lábfejem(amikor jobbra vagy balra). pl ha csak simán egy lábon állok rajta, vagy felfele lépcsőzök az rendben van, de lefele ha lépcsőznék úgy mint mindenki más, akkor kattog)

2012. júl. 7. 17:44
 1/3 anonim válasza:
Ezek a porcok... Néha ha meghúzódik az izmod ezek is meghúzódnak vele együtt, de szerintem nem kell félned, nekem is van olyan az ujjaimban, hogy ha ropogtatni akarom akkor néha a porc ugrik egyet és csattan, de semmi több.. :) Ha az orvos azt mondta, hogy jobban leszel, akkor egy kis idő múlva el fog múlni. Az izmoknak kell egy kis idő mire visszaállnak eredeti helyükre, nekem egyszer a kezemben húzódott meg és egy hónap után jött helyre csak.
2012. júl. 8. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, én is porcra tippeltem amúgy, de mindenki azt mondta, hogy a porc csak ütődéstől válhat le vagy ilyesmi. Akkor addig ne hagyjam átkattanni(igazából nem kattanás inkább ilyen rugalmas kis izé)
2012. júl. 8. 11:06
 3/3 A kérdező kommentje:
Azóta már tudok mindent, futni is de futás közben néha még érzem ahogy kicsit mozdul és tudom ropogtatni is. El fog ez múlni teljesen?
2012. szept. 16. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!