Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Földharcba mikor nyer valaki?

Földharcba mikor nyer valaki?

Na már most ezen a vidin én azt látom, hogy a fehér nadrágos srác végig felül van és a végén lekopogja a fekete nadrágos srác. Annyit tudok, hogy az egyik opció a nyerésre az, ha az ellenfél kopog. DE mi van ha ő soha nem akar kopogni. akkor ki nyer?

2012. júl. 11. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:

háromféleképpen nyerhetsz:

pontozással, itt pl kapott a győztes pontokat a földrevitelért, a sidekontrollért, és a mountért. ha nincs kopogás, az nyer, akinek több pontja van.

nyerhet kopogtatással, ha olyan fogást talál az ellenfélen, amiből az nem tud menekülni sérülés, eszméletvesztés nélkül, kopogással, vagy szóval jelzi a feladást. Itt egy un ezékiel ( http://www.youtube.com/watch?v=heNTKOtlpTU )fojtást alkalmazott a győztes, ami egy elég kellemetlen, fájdalmas fojtástípus.

harmadjára, meg nyerhetsz azzal, ha fogást találsz az ellenfélen, de az nem kopog, és ennek következtében sérül (törik keze/lába), vagy beájul egy fojtásba.

2012. júl. 11. 14:49
 2/6 A kérdező kommentje:
és a pontokat meddig kell gyűjtögetni? úgy értem, hogy fogást nem találok de mondjuk már van 2 pontom meddig megy a meccs?
2012. júl. 11. 15:47
 3/6 anonim ***** válasza:
amíg le nem jár az idő. A videón kempo földharc van, az 3 perces küzdelem. Bjj-ben övkategóriától függően 5 6 7 8 9 perc egy meccs, de rengeteg más szabályrendszer is van, 5-6 perc általában.
2012. júl. 11. 21:24
 4/6 A kérdező kommentje:
És mi van akkor ha én folyton felül vagyok és akkor értelemszerűen az ellenfelem pedig folyamatosan alattam és nem tud kiszabadulni, de nem csinálok semmilyen sidekontrollt meg ilyesmiket. Szóval azért is kapok pontot ha folyton én vagyok felül? :D
2012. júl. 12. 12:20
 5/6 anonim ***** válasza:

szabályrendszerfüggő. valahol hosszabbítás van, valahol bírói döntés.

de ha mountolsz, akkor arra mindig kapsz pontot... persze ettől még lehet döntetlen az állás.

2012. júl. 12. 12:39