Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Valaki megtudná mondani ezt?

Valaki megtudná mondani ezt?

Figyelt kérdés

kettlebell edzésel ha csak azt csinálom egy küzdősportolóhoz képest mennyire lehetek vele erős?


célom állóképesség meg erő fejlesztése,de nem tudom mennyit is ér valójában mert box-ot akarok tanulni,de még nem tudok elmenni egyéb gondok miatt..mit gondoltok addig ezzel erősíthetek tüdő kapacitás miatt gondolom ez is megteszi..+ futást hozzá csapok...


de leginkább azért csinálom ezeket hogy egészséges legyek és ha tegyük utcán valami van akkor ne csak álljak mint a fa@z...


2012. júl. 13. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:
igen fejleszti az állóképességet...
2012. júl. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

az egyik legjobb állóképesség növelő,savasodási küszöb szint kitoló edzésmódszer.

küzdősport mellé ideális kiegészítő,vagy csak úgy önmagában is.

2012. júl. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mostanában egyre felkapottabb lesz a Kettlebell, mint küzdősport kiegészítő edzés. Jó pár MMA-s meg hasonló szép szál legény is ezt nyomja.

A Kettlebell lényege eleve, hogy nem az esztétikumra megy, mint a súlyzós, konditermi edzések, hanem a konkrét erőre. Ha erőt és állóképességet akar valaki fokozni, mást nem is ajánlanék.

A tüdő erősítésére már nem tudom, hogy olyan hatékony-e, mint mondjuk az úszás, vagy a futás, de mindenképpen használ valamennyit. Próbálj egyben lenyomni 100-200 Snatch-et 24-es súllyal, és ha nem köpöd ki a tüdőd tőle, akkor menj el úszni. :)

2012. júl. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

utolsó van itthon 3,4 meg 12 kg-os csak jelenleg

de instruktor nélkül félek megcsinálni a snatchet mert nem tudom hogyan kell szabályosan mert úgy írtam ahogy a videóba volt de mikor kinyomtam kicsit húzta a vállam gondolom sok ez a 12 kg vagy nem tudom lehet szabálytalanul csinálom

2012. júl. 14. 08:43
 5/8 A kérdező kommentje:
*úgy csináltam ahogy a videóban volt
2012. júl. 14. 08:44
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom hány kiló vagy és milyen magas, nálunk a legkisebb srácok nyomják 16-ossal a Snatch-et. Tehát ajánlanám, hogy szerezz be lassan egyet.

A Snatchről: Ha már megtanultad a Swinget, a High Pullt, és a Military Presst, akkor ezek kombinációjából épül fel kb a Snatch. Kilököd csípőből, mint állat, és egy pici, íves mozdulattal "alányúlsz". Nem szabad, hogy kinyomás legyen belőle, ennek nem az a lényege. Magától kell feljutnia, te csak tartod. A fájdalmad pedig lehet, hogy attól van, mert túl lazán csinálod. Ne felejtsd el, hogy fenék, hasfal feszes (meg is kopogtathatod magadnak közben), és a másik kezed lehet ökölben is.

2012. júl. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

olyannak kéne lenni mintha fogok egy darab követ és hátra hajintom? az mit jelent hogy ívesen alányúlni?


valamiért a vállamba száll az erő vagy nem tudom hol kéne érezni?

2012. júl. 14. 12:00
 8/8 anonim ***** válasza:

Tudod mit? Gyakorold először azt, hogy megfogsz egy törölközőt, Snatch végpozícióban tartod, tehát a fejed felett van, megcélzod a köldöködet ( ennél a gyakorlatnál feljebb kell célozni, hogy szabályos legyen ), és mikor nyomod hátra a csípőd leengedésnél, bedobod amilyen messzire csak tudod. Így szokták gyakoroltatni "visszafelé", nagyjából ez a mozdulatsor kell felfelé is. Ha ez megy, vagyis a lendületből nem p*csön vágod magad, hanem szépen el tudod dobni a lábaid között a törcsit, akkor jó a levétel. Lényeges, hogy NE legyen benne nagy ív. Tehát ne az legyen, mintha el akarnád dobni magadtól, hanem egy picit a csuklódat döntsd előre ( hogy meginduljon lefelé ), és csak korrigálj bele annyit, hogy pont szép kis szögben érkezzen le, a lábaid közé, és innen tudod fellökni csípőből.

Sajnos megmutatás nélkül nehéz ezt így leírni, de youtube-on van egy csomó videó, ezekből próbáld meg kiszűrni a helyteleneket.

Ha már megy lefelé, akkor a 12-es súllyal csinálhatod. Bár ennek az a hátránya, hogy nem feszül tőle az egész tested az erőtől, hacsak nem segítesz rá. Ennek az egésznek az a lényege, hogy az egész tested feszüljön, és ebből az erőből dolgozz.

Jut eszembe. Ha fáj a karod, mikor fellendítetted, akkor egy picit pihentetheted úgy, hogy a tenyeredet elernyeszted. Tehát, mivel nem szorítod a bellt, ezért az alkarod kevésbé feszül, bár ez ilyen kis súlynál kevésbé fordulhat elő, hacsak nem nagyon sokat csinálsz.

2012. júl. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!