Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kezdő testépítéssel kapcsolatb...

Kezdő testépítéssel kapcsolatban lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Átmozgató edzést heti hány nap kell végezni és hány hónapig ?

Ez után heti hány napos rendszerességel kell már a normál edzést ?

Hány kcal-s tömegnövelő étrendet ajánlotok egy 18 éves 176cm/76-80 kg os srácnak ?

Aerob edzést heti hány nap csináljam, illetve ekkor hogy étkezzem az edzés napihoz képest és szünnap hogy étkezzem ? Edzés utáni fehérjével+gyors ch val mi legyen ?

Ha egyáltalán nem végzek aerobot akkor mi lesz ?


2012. júl. 14. 23:52
 1/6 NagyonGonosz ***** válasza:

1. Mondjuk háromszor (edzéstervfüggő : [link] ), két hónapig.

2. Háromnapos osztott mondjuk, de ha gondolod lehet négynapos vagy lehet minden izomcsoportot külön napokon.

3. Talán 3000kcal, de inkább számold ki magad 2g/tskg fehérje, 4-5g/tskg CH , ha tömegelni akarsz.

4. Mondjuk csináld 3x, de beleférhet akár minden nap, csak ne edzés előtt közvetlen. (vagy ha muszáj csak minimális ideig) Az aerob az laza utána nem kell turmix.

5. Akkor zsírosabb leszel mintha végeznél.

6. Ha hülyeséget mondtam majd helyesbít valaki a következők közül: Montez, dirtboy, csakii1, Neutronlovag.

2012. júl. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 NagyonGonosz ***** válasza:
Ja és ha még nem olvastad akkor kötelező olvasmány: [link] .
2012. júl. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tömegnövelés alatt nem kell aerobot végezni. Viszont néha nem-árt a tüdődet is erősíteni. Én minden nap rohangálok a kutyáimmal fél órát- órát. de annyival többet is próbálok enni.


Átmozgató edzést ha jóltudom 3 hónapig heti 3-szor. Én csak 2 hónapig csináltam, majd heti 3 napos osztottra álltam. Most heti 4 napos edzésem van.

2tskg fehérje és 5 tskg szénhidrát kell. Tehát ha 80kg a testsúlyod akkor 160G fehérje és 400g Szénhidrát kell. Edzésnapokon és szünnapokon is tartanod kell.


edzés utána nagyon megérik a fehérjeturmixok dextrózzal(szlőcukor).

2012. júl. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
NagyonGonosz szépen leírt mindent. mondjuk aerobozni tényleg nem kell igazán, főleg ha hardgainer típus vagy. de ilyen 5-10perc kardiót lehet csinálni az étvágy fokozására. 5g/testtömegkg szénhidráton kezd és ha látod hogy azzal nem nagyon jön a tömeg akkor 6g-ra is felemelheted.
2012. júl. 15. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm !

Annyit szeretnék még, hogy szünnapokon (illetve ha esetleg akkor van aerob), akkor egyek ugyan annyi fehérjét és szénhidrátot, mint ha edzésnap lenne ?

-> Ebben az esetben mikor pótoljam és mivel az amúgy edzés utáni fehérjét+gyors ch-t, mert ugye ilyenkor ez kiesik...


Köszi !!

2012. júl. 15. 11:15
 6/6 A kérdező kommentje:
Valamint még annyi, hogy kreatint elkezdjem az átmozgató edzés elején vagy inkább 2 hónap után, amikor áttérek a rendes edzésre ?
2012. júl. 15. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!