Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyire lenne jó számomra a...

Mennyire lenne jó számomra a taekwondo?

Figyelt kérdés
4 évig kyoztam, de abbahagytam abból az okból, hogy túlságosan kötött. Elsőnek Krav Magára gondoltam, hogy azt kezdem el, de abban hiányzott volna a kumite, azaz a küzdelem. Oké, ott is van közdelem, de nem arra van specializálódva, hogy üss, rúgj, hanem, hogy hogyan ártalmatlanítsd az ellenfeled. Legalábbis én ezt szűrtem le az internet alapján. Semmiféle Kung Fu-t nem akarok művelni, mert nemigen jön be. Ezért gondoltam arra, hogy elkezdeném a taekwondo-t. Ahogy utána olvasgattam, sok helyen láttam, hogy nagyon rúgás centrikus. Igaz ez? Ez hátrány számomra, mert viszonylag merev vagyok, de ettől függetlenül még nagyon tetszik. Ezeknek az információknak tudtában, mennyire ajánljátok? Tetszene nekem? Válaszotokat előre is köszönöm.

2012. júl. 22. 23:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, rendkívül rúgáscentrikus, de az edzéseken rá is mennek nagyon a hajlékonyságra, ez nem gond; merevség miatt nem elkezdeni a taekwondo-t olyan lenne, mint azért nem elkezdeni a testépítést, mert nem vagy izmos.

Talán tetszene, de ez is tele van formagyakorlatokkal (szám szerin 24-gyel) és minden egyébbel, mint a karate, szóval én inkább a capoeirát javasolnám, annál szabadabb irányzatot nem igazán találhatsz.

2012. júl. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nem mintha reklámozni,vagy javasolni akarnám,de a legtöbb krav edzésen van sparring,rendesen kesztyűben,fogvédőben,fullban.

de szerintem lenézhetnél inkább haladó kickbox edzésre,ott már nem finomkodnak,mint a kezdő edzéseken,ott is keményen sparringolnak.

viszont sem a tkd-ban,se a kickboxban nincs combos,te meg azt gondolom már megszoktad,hogy folyamatosan megy.

2012. júl. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ha Krav-ban van un. kumite, akkor egyértelmű, hogy azt választom. :) Kick Box azért nem tetszik, mert a box alapból nem jön be, ez pedig annyiból különb, hogy van benne rúgás. Javíts ki ha tévedek. Mégpedig azért nem tetszik a box, mert olyan mintha az egész személy 1 fej lenne, semmi több. Csak fejre ütnek. Leírom megint, javíts ki ha tévedek. Az pedig, hogy nem folyamatos, az mit takar? Hogy lehet az, hogy egy küzdelem nem folyamatos? Ezt fejtsd ki légyszíves, mert nem értem. :/
2012. júl. 23. 00:02
 4/4 anonim ***** válasza:

folyamatosan megy=kyon megszoktad,hogy küzdelem közben rúgod a másik lábát,combost,tolórúgást,oldalrúgást combra stb.

mert a tkd-ban nem támadható a láb.

az ökölvívás-t meg ezek szerint nem ismered.

nem csak az ütésről szó,hanem a védekezésről legalább annyira,testre meg ugyanúgy megy,mint fejre.

a kick-box,ökölvívás meg teljesen más sok mindenben,teljesen más az ütő táv stb.

2012. júl. 23. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!