Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, egy 165 cm-es...

Mit gondoltok, egy 165 cm-es lánynak hány kg-tól biztonságos futnia? Az ízületek miatt.

Figyelt kérdés
2012. júl. 23. 09:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Húha. Úgy érted, hogy ne legyél túl nehéz a futáshoz?
2012. júl. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen. Mindenki mondja, hogy túl nagy súllyal nem szabad ugye az ízületek miatt, addig inkább tempós gyaloglás... Régebben le is sérültem emiatt, de akkor nagyobb volt a súlyom és edzetlenebb is voltam. Most 70 kg-al nem tudom, mennyire lenne tanácsos. Nagyon megjött hozzá a kedvem.
2012. júl. 23. 10:44
 3/4 anonim válasza:

Elvileg úgy kell kiszámolnod,h mennyi a megfelelő súly,hogy a testmagasságodból leveszed azt a 100-ast és akk (estedben) 65Kg lenne az ideális a magasságodhoz,viszont ebben nem szerepel,hogy ebből mennyi % a zsír és mennyi az izom,mivel az izom nehezebb,mint a zsír. Ezért szoktam azt mondani,hogy tökmindegy hány kilós vagy,mert egy csaj nézhetki bombázóként 70 kilósan,meg lehet egy kis gömböc is.

Konkrétan a kérdésedre,szerintem már futhatsz,a futásban nem az a lényeg,h folyamatosan fuss,mint egy agyőrült,hanem h legy 3 fázis.

1.-ben:gyorsabb séta (kondihoz szabottan,de legyen most pl.1 perc)

2.-ban:kocogás (szintén kondihoz szabottan,ha az előző 1 perc volt,akkor legyen ez is 1 perc)

3.-ban:erőteljes sprint(ugyan az mint fönt,csak ez fele annyi ideig 30mp)

Majd a 3. szakasz után ismét 2.,aztán 1. és így, úgymond piramisban haladva ,a leghatásosabb,persze ha nem bírod a kocogást a sprint után,akkor lehet sétálni is,a lényeg az,h mindíg változzon a teljesítmény és ne legyen monoton a futás!


Remélem tudtam segíteni! :)

2012. júl. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az izmok erejétől függ elsősorban szerintem, nézd meg a sprintereket, némelyike akkora, mint egy fél háztömb, mégis futnak. A 70 kiló mindenesetre picit tényleg soknak hangzik. Ha aggódsz amiatt, hogy nem elég erős hozzá még a lábad, menj el inkább hegyet mászni egy pár alkalommal, vagy erősíts rendszeresen pl. lábujjhegyre állásokkal.
2012. júl. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!