Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha rendszeresen "gyúrok",...

Ha rendszeresen "gyúrok", akkor egy idő után megállok egy bizonyos szinten, vagy mindig egyre nagyobbak lesznek a karjaim/vállam?

Figyelt kérdés

Nem járok konditerembe, itthoni eszközökkel biztosítani tudom a mindennapi edzéshez szükséges eszközöket stb, pár hete kezdtem el komolyabban és már látszik az eredmény.

A kérdésem az, hogy, ahhoz, hogy egy megközelítőleg ilyen [link] testet elérjek, elég a rendszeresség, vagy időnként növeljem a gyakorlatok mennyiségét? (magas vagyok 188 cm és elég jó az alkatom van, bár még sosem kondiztam).



2012. aug. 9. 02:01
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
jívítás: (magas vagyok 188 cm és elég jó alkatom van, bár még sosem kondiztam)
2012. aug. 9. 02:03
 2/11 anonim ***** válasza:

Naturálban csak egy ideig tudsz jól fejlődni, első évben max havi 1kg izom, amit össze tudsz hozni, majd minden évben kb feleződik.

[link]

de sok mindentől függ a dolog; kaja, genetika, edzés, pihenés.

A linkelt képen az ember nem túl jó forma, jobb genetikával pár év alatt jobb lehetsz, de van, akinek ez a tömeg is jóval hosszabb idő, mivel írtam, hogy több tényezőtől függ.

2012. aug. 9. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Néha nem árt edzéstervet váltani, hogy kicsit máshogy terheld az izmaidat, és figyelned kell, hogy a szükséges ch és fehérje mennyiséget bevidd. Hiába edzel, mint egy állat, ha nem eszel rendesen, az legyen rendben. Ha kell, akkor táplálékkiegészítő, ha már a rendes étkezéseddel minden okés.
2012. aug. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Első: Köszi az infot. Az a durva, hogy soha nem gondoltam volna, hogy ez a dolog ennyire eredményes lenne, intenzíven talán csak egy hete kezdtem el csinálni, előtte csak hasra edzettem és fekvenyomtam, de észrevettem, hogy a fekvenyomástól csak a tricepsz fejlődik(a mellizomról akkor még nem is tudtam) és gondoltam hozzácsapok valamit, hogy ne nézzen ki idiótán, hogy csak a felkar hátsó izmai eddzettek és így összeállt szépen minden. Szóval egy hét alatt az alkarom kemény lett mint egy szikla és eresedni is kezd, a vállaim megnőttek , a bordáimon is van izom(előtte csak bőr volt rajtuk), szóval egészen elképesztő.


Második: Gabonapelyhet és főtételeket eszem, most pl túrógombóc, de szerintem mindig megvan a szükséges mennyiség, jó kaják vannak itthon.

2012. aug. 9. 15:40
 5/11 anonim ***** válasza:

Ezek nem a legjobb kaják, amiket írtál és a mennyiség és fehérje-szénhidrát arány is lényeg. Leírom neked:

Tömegnövelő étrend: legyen napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje és 5-6g*testtömegkg szénhidrát (ch). Ezekből az alapanyagokból kellene nagyrészt összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, marha, hal), tojás, sovány túró, protein tápkieg.

ch:zabpehely, rizs, krumpli, teljes kiőrlésű tészta, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség

zsír: omega3, lenmagolaj.

mintaétrendek: [link]

2012. aug. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kösz a leírást. És ha napi 4 litert vizet iszom + napi 3-4-szer táplálkozom átlagos étrenddel(+ joghurtok, tej, gabonapehely, rizs is elég gyakran kerül terítékre) és minimum napi 1-szer eddzek (de 2-szer szoktam, reggel és este) akkor nem leszek annyira eredményes?
2012. aug. 9. 18:33
 7/11 anonim ***** válasza:

Minden 20kg-ra kell egy liter víz, tehát a 3-4 liter jó megoldás. Nem kell minden nap edzeni, mert nem lesz fejlődés. Regenerálódni is kell, akkor nő az izom. Elég heti 3-4 edzés. A kezdőknek 2 hónapig teljes testes edzés kell: [link]


Majd lehet osztott edzésre váltani, pl: [link]


Kajánál nem elég 3-4-szer enni. 2,5-3 óránként kell bevinni megfelelő mennyiségű fehérjét és szénhidrátot, az általam már előbb leírt kajákból. Nézd meg a fentebb linkelt mintaétrendeket.

2012. aug. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Körülbelül ugyan ezeket csinálom én is, csak másféleképpen és fekvenyomást nem súlyzóval hanem súllyal.

Egyet nem értek: Ha heti 4-nél többet eddzek, akkor miért nem lesz eredménye? Mindennap zuhanyzom, alszom, eszem, van amikor még masszíroznak is, ha minden nap eddzek, miért ne lenne eredményesebb annál, ha heti 4-szer edzenék?

2012. aug. 9. 19:09
 9/11 anonim ***** válasza:

Mert nem tud az izom regenerálódni. Egy izomcsoportnak 1 hét pihenő is kell, hogy tudjon fejlődni. Hidd el nekem, hogy így van, millió cikk ezt írja és én is ezt tapasztaltam 26 év edzésidőm alatt. Én is edzettem össze-vissza, heti többször egy izmot és sz@rt sem fejlődtem.:)

De csináld, ha gondolod, ez csak jó tanács volt, majd ha nem fejlődsz, akkor gondolj arra, amit írtam neked.:)

Ha másnap is tudsz edzeni vagy két napra rá ugyanarra az izomra, akkor nem edzettél rendesen, csak pInalegyezés volt.:)

2012. aug. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Oké, nyugi hiszek neked, nekem még semmi tapasztalatom nincs ebben. A karom általában be szokott durranni és izomlázam van mindenütt, de mindig van energiám másnap is edzeni, szóval lehet, hogy pinát legyezek :D.


Szóval, ha heti 4-szer eddzem végkimerülésig, de nincs lehetőségem mindenféle fehérjékkel tömni magam, csak átlagos kajákkal + 4liter víz és regenerálódás, akkor is jobb lesz az eredmény annál, mintha minden nap edzenék?

2012. aug. 9. 19:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!