Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tanácstalan vagyok milyen...

Tanácstalan vagyok milyen fehérjét vegyek, ötletek?

Figyelt kérdés
Edzés után tejsavó menne az tuti, csak számolgattam, és ha vennék egy 4kg-os Power Proteint illetve hozzá egy 2,27kg-os VPX Syngex-et, lenne 6,27kg fehérjém, kb 20 ezer ft-ért. Ez így nem rossz. Kérdésem az hogy vajon megéri-e tejsavóra költeni, pl egy 5kg-os tejsavó 25ezer körül van, és akkor azt innám minden időpontban? Esetleg az úgy nem jó hogy a Power Proteinhez kevernék mindig egy kis tejsavót? Valóban rossz a szója, nőiesít?
2012. aug. 10. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez milyen baromság, hogy a szója "nőiesít" ,ki a tököm találta ezt ki? :D Egyébként tényleg nem jó a szója de nem az általad leírt hülyeség miatt hanem azért mert sokkal rosszabb a felszívódása mint egy tejsavó proteinnek , na meg az ízére is azt mondják, hogy nagyon rossz.
2012. aug. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs gond a szójával, de erről erősen megoszlanak a vélemények. Az tuti, hogy kisebb a biológiai értéke és több kell belőle. Az egy jó megoldás a spórolásra, hogy edzés után tejsavó, napközbenre pedig kevert protein. De van még egy megoldás. Az Activlab muscle uo 70%-os tejsavókoncentrátum 11 ezerért 3,5kg.

Mondjuk van benne kis malto is, de tömegnövelésnél mehet simán: [link]

2012. aug. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*Activlab muscle up
2012. aug. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Montez: az Activlab Muscle Up-ot már próbáltam, az ára fogott meg, de az íze borzalmas. Magába még hagyján, de zabpehellyel keverve...jó, megittam, de öklendeztem 3-4 korty után mindig, erre nem vágyom.

(Egyébként PP-t már ittam, csokisat, vaníliásat, epreset, a Muscle Up vaníliájához képest élmény fehérje a PP!)

2012. aug. 10. 13:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Jó, hát ezt nem tudhadtam, hogy próbáltad és nem ízlett.:)
2012. aug. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
egyél halat
2012. aug. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szójafehérje 74-es BV értékű (whey esetében akár 159-es is lehet) ez az érték azt mutatja meg, hogy a szervezet a fehérjét mekkora mértékben képes felhasználni. Ebbe a BV értékbe beleszámolják, hogy az adott fehérjeforrás milyen összetételű aminosavból áll, milyen vitamin és ásványi anyag tartalommal rendelkezik. Amennyiben az EAA aminok közül hiányzik valamelyik (mindenki tisztában van az EAA ezen belül a BCAA-ak fontosságára), akkor az egy alacsony BV értékű, hiszen a fehérje beépülése nem megfelelő lesz. Természetesen mint minden mérési módszernek, úgy ennek is vannak előnyei és hátrányai.


A szója akkora mennyiségben, mint abban a termékben lehetséges, ez is egy vitatott. Hiszen csak az eladói árából lehet kikalkulálni, 70-80% vagy ennél több is lehet, nem biztos hogy jó dolog. Fitoösztrogén a szója. Vegyes proteinnek ajánlva persze hogy az árához képest jónak gondolják a vevők. Arra lennék kíváncs, ha csak a szója mint alapanyag lenne ráírva, akkor is kellene? Illetve vajon mennyi lehet a dobozban a másik két alapanyagból.

2012. aug. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!