Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Este 1 órát tornázok, de...

Este 1 órát tornázok, de néhány gyakorlatnál, amit csinálnak, nekem ropognak az ízületeim. Egészséges ez, vagy azt inkább ne csináljam?

Figyelt kérdés
Lány vagyok, és főleg a csípőmnél fordul elő, hogy lábnyújtásnál, amikor hasizmozok, akkor kattogok. Nem akarom, hogy kikopjon a porc, szerintem nem egészséges az a gyakorlat. Szerintetek?

2012. aug. 11. 13:08
 1/5 N0rbi04 ***** válasza:
Ajánlom a Fegyencedzés 2 könyvet, azon belül az aktív nyújtás részt. Röviden annyi, a lényeg, hogy nem külső segítséggel nyújtasz, hanem annyit amennyi a saját izomzatod enged. Lábam tövénél nekem is szokott lenni kattogás még. De a leírt módszerek segítségével, a nyakam már nem kattog pl.
2012. aug. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
huh, kössz, utána néztem miféle könyv ez, és inkább kihagyom. de tudom kinek fogom ajánlani :)
2012. aug. 11. 20:28
 3/5 N0rbi04 ***** válasza:
Nem kell tőle megijedni. Teljesen alap dolgok vannak benne. Első része is jó. Egyszer elolvasni mindenképp érdemes. Csinálhatnál esetleg még egy kúrát ízületvédő készítménnyel is. Bár én csak addig tapasztaltam javulást míg szedtem őket. Mozgásmódon mindenképp változtatni kell a javulás érdekében.
2012. aug. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nem, nem, köszi, én nem szedek semmit, elegem van a bogyókból. és alapvetően fogyni akarok, nem izmosodni, az másodlagos.
2012. aug. 13. 21:18
 5/5 N0rbi04 ***** válasza:
Persze. Elsőre mindenképp természetes megoldást javaslom. Nem fogsz izmosodni nyugi. :) Női nem alapból nem hajlamos izomtömeg felhalmozására. Kicsit formásodsz az nem baj, mert legalább feszes leszel, nem löttyedt, mint legtöbben diéta után. Mellesleg izom jelentős energiát használ ha edzel, így nem is fogsz annyira könnyen hízni.
2012. aug. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!