Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek ez jó sorrend...

Szerintetek ez jó sorrend lesz ha utcán is használható önvédelmet akarok?

Figyelt kérdés

Az a problematika hogy egy szórakozóhelyen/hazamenet ( nem tudom mért vagyok ennyire ellenszenves az idegeneknek ) szinte mindig belém kötnek és verekedés a vége, mert hát nem szeretem ha belém kötnek :'D. Mázlimra én ütök először és elmondhatok egy 50-50%-ot. Viszont amikor rendesen megütnek az elég szar szóval kéne valami önvédelmi dolog.


1. Birkózás ( test a test ellen, földrevitel , meg némi szorítás földön)

2. Brazil jiu jitsu ( ízület szorítások a földön )

3. Ide valami állóharcot szeretnék ahol megtanulok elhajolni meg ütni/rúgni/könyökölni


Birkózásra szánnék 2 évet, brazilra 3-4 , állóra meg még amennyi kell, ez így megfelel szerintetek? Vagy legyen más a sorrend?


2012. aug. 12. 10:53
 1/10 A kérdező kommentje:
Vagy birkózás helyett legyen judo?
2012. aug. 12. 10:57
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi ez a hülyeség? :) 10 év múlva akarod megvédeni magadat,vagy most? :) Ne merülj bele ennyire(ha csak az a cél,hogy megvédd magad),elég ha "összeollózod" magadnak a tudást.vagyis gyakorolsz pár birkózó fogást,pár ütést,rúgást,meg egy két feszítést és kész.meg persze nyújtasz és erősítesz.Állóképességre is.
2012. aug. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
BJJ-t ne.
2012. aug. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt a küzdősportok nem erre készítenek fel, hanem a szabályok közé szorított fair playre. Másrészt mi az, hogy csinálod x ideig. A harci képességeket folyamatosan kell fejleszteni, ha bármit el akarsz érni a halálodon vagy vagy komoly sérülésen kívül egy valódi vészhelyzetben.


Valószínűleg áldozatként viselkedsz és a részeg barmok ezért kötnek beléd, ez nem önvédelem, hanem majomkeringő. Az önvédelem ott kezdődik, hogy a szituáció végén komoly eséllyel halott vagy súlyos tartós testi vagy lelki sérülést szenvedsz. Ezeket a majomkeringőket meg egyszerűen elkerülheted, mivel leírtad, hogy mikor és hol szoktak történni, ha nem vagy ott nem következik be.


Az egyik válaszoló válasza meg a hozzá nem értésről tanúskodik amikor a néhány fogást meg az önvédelmet sikerült egy mondatba összehoznia.

2012. aug. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Magamra vettem az utolsó mondatot. :) Nem tudom mi a gond azzal,ha megtanul az ember ütni,rúgni,meg leszorítani az ellenfelet. Sokkal többet ér el vele,mint ha nem próbálná magát képezni,csak parasztlengőzne össze-vissza. :) Mondjuk zárójelbe oda is írtam,hogy csak akkor csinálja így,ha csak ennyit akar a sporttól.Vagy önvédelemről csak 2 dan felett beszélünk?
2012. aug. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egy részeg barmot leparasztlengőzhetsz, de egy valódi támadóval csak megöleted magad.
2012. aug. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezt mondom.Csak másképp. :)
2012. aug. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ne ezt ne csináld végig egyet csinálj csak meg ez pedig nem más mint a

Brazil jiu jitsu 3 év elég lesz hogy megvédd magad!:))Sok sikert!!

2012. aug. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
BJJ? Az csak földharcot tanít még földre vitelek sincsenek benne, ennyi tudással bármelyik féleszű torkon késsel mire egyáltalán a földre kerültök, ami mellesleg nem egy túl jó szituáció betonon, annak ellenére, hogy a támadások fele végződik ott, mindenképp kerülendő.
2012. aug. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

mit már említettem BJJ-t semmiképp se űzz.


Semmi szükség ilyen kis idióta köcsögökre az edzésen. De talán ezzel más rendszerek képviselői is egyetértenek.


Valahogy mindig beléd kötnek, de sikerül mindig először ütni, mi? Biztos nem te vagy a hibás...

2012. aug. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!