Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hol lehet Budapesten (vagy...

Hungirl96 kérdése:

Hol lehet Budapesten (vagy Budapesthez közel eső településen) megtanulni lovasíjászkodni?

Figyelt kérdés
Budapesten élek, 16-éves, lány. Nemrég voltam a Kurultaj- on, és nagyon megtetszett ott a lovasíjászkodás. Tudom, hogy ott profik szerepeltek, de egyáltalán hogyan lehet ennek nekikezdeni? Vagy pedig ebbe csak beleszületni lehet? Vagy már 4-5 éves korban el kell kezdeni? Régebben lovagoltam, de abból is rám fér a tanulás. Szóval ha ilyen idős korban is el lehet kezdeni, valaki tudna nekem ajánlani egy egyesületet Budapest közelében, ahol ezzel foglalkoznak?

2012. aug. 12. 14:41
 1/4 anonim válasza:

Szentendrén van egy nagyon jó lovas íjászoktató.Kelemen Zsolt.

Én hozzá jártam kiskoromban.

2012. aug. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pomázon, pl.


[link]

2013. jan. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Sóskút -kassai lovasíjász iskola endzsel törzse. Ők kinn voltak kurultajon is.www.lovasijasz.hu
2013. jún. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Megtanulhatsz lóról nyilazni, de a lovasíjászat az egy harcmodor is, amit csak azok az emberek tudnak IGAZÁN jól művelni, akik sátorban születnek és a pusztán halnak meg.

Maajdhogynem előbb kell megtanulni lovagolni mint járni, de ettől függetlenül meg lehet tanulni ilyen korban is, csak "honfoglaló" szinten nem fogod tudni űzni. Gondolj csak abba bele, hogy anno Bizánc látván ennek a harcmodornak a hatékonyságát, zsoldosokat akart kiképezni erre, ki is képzett párat, de a különbség a magyar és bizánci lovasíjász között körülbelül BMW-Suzuki szinten van. Azt tudom mondani, meg lehet tanulni de csak egy határig az életkor miatt, és nagyon sok gyakorlással.

2014. febr. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!