Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Étrend szálkásításhoz, aki...

Étrend szálkásításhoz, aki ért ehhez attól kérnék segítséget?

Figyelt kérdés
Szoval szálkásításhoz szeretnék segítséget étrend ügyileg... alapjában véve 185 magas vagyok, és 75 kiló, nem vagyok kövér vagy ilyesmi, de a hasam tájékán, van vagy 1-2 kiló felesleges zsírpána, vagy talán annyi se és , ami ugye szebben mutatna pár kockával :) Nem akarok kőkemény 6 kockát, elég lennének a körvonalak, de ehhez mint tudjuk az étrend az első. Megpróbálnék olyan kajákat enni, amitől ez a kis felesleg lejönne, az anyagcserém elég gyors + edzek mellé kicsit, mozgok, esetleg járok kondiba, ha úgy alakul a dolog, hogy lesz időm.
2012. aug. 14. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt töltsd le és olvasd el, az alapok benne vannak: [link]
2012. aug. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A te súlyodhoz szálkásító étrend nagyjából úgy nézne ki, hogy napi 2000kcal, 160-180g fehérje, kezdésnek 180g szénhidrát. Ha nem érzed, hogy hetente 0,5-1kg lemegy, akkor a szénhidrátot csökkenteni kell. Ja, és aerob edzés az alap.

2012. aug. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Fehérjéhez nem értek, melyik fajta fehérje a jó, amit lehet kapni boltban, gondoltam rá, hogy veszek majd ilyesmit, mert amikor kondiztam , akkor egy idő után nem haladtam semerre, és tuti ez volt a baj, hogy nem vettem magamhoz elég fehérjét... de ez ellen most teszek.
2012. aug. 14. 22:14
 4/7 anonim ***** válasza:
Tán olvasd el amit linkeltem?
2012. aug. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A napi bevitt fehérje 25-30%-át ajánlatos csak táplálékKIEGÉSZÍTŐKKEL bevinni. Nem véletlenül ez a neve, kiegészíti a táplálékot. Tehát jó lenne, ha napi 110-120g fehérjét szilárd táplálékból vinnél be. Ez lehet csirke, marha, hal. Csirkemellből nagyjából fél kilót kéne betúrnod naponta, és akkor ehhez mehet esetleg napi 2 adag fehérjepor. Ez márkától, összetételtől és adagolókanáltól függően kb 45-50g plusz fehérje. Így a fehérjéd rendben is lenne. De a szilárd kaja az ALAP. Szénhidrátból pedig igyekezz lassan felszívódót (alacsony glikémiás indexűt) bevinni és mértékkel. Napi 250g barna rizs neked már bőven fedezi is a napi szénhidrátszükségleted, ha tényleg szálkásítani akarsz. Estére sovány túró 100g még nagyon jó dolog. Reggelire valami zöldség, esetleg hús. De a zöldséget nagyon edd minden mellé mert problémák lesznek a WC-n... :)))) Ja, és napi 3-4 liter víz!
2012. aug. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt érdemes azért lecsekkolni. És ezt nem feltétlen a kérdés feltevőjének írom. Ez a hatalmas fehérje bevitel amiket itt mindig nyomatnak.. Picit durva. Markus Ruhl is erre esküszik, hogy bitang mennyiségű fehérjét kell bevinni, hogy véletlen se kerüljön lebontásra.. De ezeket az embereket műtik rendesen és tuningolják magukat szerekkel szint úgy... Szóval egy 75 kilós súlyhoz, pláne, hogy szálkásítani szeretnél, amit nem feltétlen értek a 185centis magassághoz, de szóval egy 150 g fehérje pont elég, de már inkább sok is, hiszen a súlyod csökkenni fog. De vegyük bele azt, hogy nem csak nívós cuccot viszel be, szóval nagyobb a szórás.

2012. aug. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne kezd itt is a baromságaidat a sok fehérjebevitelről... Te is 2g*ttkg-t ajánlasz meg mi is, még is vitázol. Senki nem mondta hogy egyen meg 5-6*ttkg fehérjét.
2012. aug. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!