Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tápkiegészítő! Kell, vagy sem?

*Glissade* kérdése:

Tápkiegészítő! Kell, vagy sem?

Figyelt kérdés

Van egy dolog, ami nem világos számomra! Mindenhol azt hallom, hogy kell a vitamin, a fehérje, a ch tápkiegészítő stb. ahhoz, hogy valaki jól fejlődjön. Ez eddig oké...

Most nehogy elkezdjétek nekem magyarázni, hogy azért kell a vitamin, mert a mai táplálkozásból nem tudjuk fedezni a szükségleteinket, a fehérje az izomépítéshez, a ch meg az energiát adja.

Ennyit még én is tudok:)


De ezt a tápkieges dolgot általában azoktól hallom, akik kondiznak. Ez is oké (annak nyílván kell, mert nem bírnátok annyi csirkét enni)...


1. De mi van akkor, ha én nem kondizok, hanem inkább állóképességi sportot végzek, akkor nekem ugye nem kell a plusz fehérje?(A több ch nyilván kell)


2. Nagy baj, ha nem szedek vitamint se?


Tudom, hogy az étrendemen múlik, hogy miből mennyi plusz kell.

De ehetek szinte bármit, az étel csak úgy eltűnik bennem, tápkieget soha nem szedtem.


3. Szóval tényleg ennyire számit az, hogy eszek-e ilyesmit vagy sem?


4. Vagy simán csak reklámfogás az egész, hogy megéljen a Biotec stb. is?


Nem akarom, hogy kiderüljön, hogy sokkal többre vittem volna az elmúlt években, ha eszek porokat, ill. normálisabban kajálok:D


2012. aug. 15. 23:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Pedig igen, ha normálisan kajálsz SOKKAL többre vitted volna. A kajálás az egész kb. 60%-a. A táp.kiegek csak akkor kellenek, ha szilárd kajákból nem tudod bevinni a megfelelő mennyiséget, illetve egyedül edzés után jobb a tejsavó fehérje mint a csirke.

A nagyobb dózisú vitamin bevitel pedig létfontosságú egy sportoló ember számára.

2012. aug. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nekem csak annyi erő kell/kellett, hogy tudjam csinálni az edzést. Nem (volt) célom soha a komolyabb izomnövekedés.
2012. aug. 16. 00:05
 3/17 A kérdező kommentje:
Ja, és fejlődtem anélkül is.
2012. aug. 16. 00:10
 4/17 anonim ***** válasza:
Lehet egy ideig anélkül is fejlődni. De ég és föld a különbség ha jól táplálkozol és ha nem.
2012. aug. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Már 9 éve csinálom, de ahhoz képest tök átlagos kinézetem van, szerintem meg nem mondanád rólam.

Csak annyi, hogy vékony vagyok, de alapból is az lennék.

Tényleg vennem kéne legalább vitamint, ha már mást nem???

2012. aug. 16. 00:15
 6/17 anonim ***** válasza:
Igen, a vitamin a legalapabb dolog, ha sportolsz. Jó táplálkozással nem lennél vékony, pont ez a lényege...
2012. aug. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
mit sportolsz?
2012. aug. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Vitamint mindenképp szedj!A normális étrend(szénhidrát,fehérje) sokkal fontosabb mint a táp. kiegészitők.
2012. aug. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
"szénhidrát,fehérje" Mert szerinted a táp. kiegek mit tartalmaznak ezeken kívül?
2012. aug. 16. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Vitamin az alap. Anélkül nem tudsz jól regenerálódni, mivel kellenek az anyagcserefolyamatokhoz.

Ha nem végzel súlyzós edzést (ha jól tudom jógázol+tánc) , akkor nem tartom szükségesnek a jó étrend mellett a többi tákieget, bár egy jó tejsavóprotein mindig hasznos edzések után. :)

2012. aug. 16. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!