Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Guggolás, milyen súlytól...

NagyonGonosz kérdése:

Guggolás, milyen súlytól használtok övet?

Figyelt kérdés

Illetve meddig lehet biztonságosan guggolni öv nélkül ?

Ugyanez a kérdésem vonatkozik a térdbandázsra is.



2012. aug. 21. 20:39
 1/7 Diego105 ***** válasza:
Én már kisebb súlyoknál (bemelegítésnél) is használok övet és bandázst is, nem sokból tart fölvenni őket, és így biztonságosabb az egész gyakorlat, illetve kevesebb rá az esély hogy szétcseszem az ízületeimet.
2012. aug. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
olyan 80 kg körül még biztonságos én felette már azért használnék bandázst..
2012. aug. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ha olyan súlyon vagy, amiből max 3 megy.
2012. aug. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én guggolásnál már 80 kilónál használok övet, térdbandázst meg manapság már 100 kilótól. eléggé féltem a térdeim, manapság kissé fájnak :/
2012. aug. 22. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

azért fájnak, mert alapból szarul guggolsz, és még erőlteted is a bandázzsal.


amíg nem 200 felett van a szériaguggolásod, elgondolkodni sem volna szabad a bandázsoláson.

2012. aug. 22. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Sznofru ***** válasza:

En az elso par ev kivetelevel (amikor meg nem voltam tapasztalt) hasznaltam ovet, azota szigoruan soha.


Egyreszrol a nem megfelelo ov nem er semmit, hamis biztonsagerzetet ad, es nem utolso sorban az alsohat nem kap megfelelo terhelest a hozzaszokashoz.


Ha nem akarsz majd derekpanaszokat, akkor pont, hogy ne hasznalj ilyet. Szepen hozzaerosodik a guggolo sulyodhoz.


En igazabol csak a fekvenyomo versenyeken hasznaltam ovet, es ott sem a szarabbikat.


Ugyanigy vagyok az alkarral. Nem hasznalok ott sem ilyen konnyitest, ha nem birja az alkarom a terhelest, akkor annyi sullyal csinalnam amennyivel birja (pl. a felhuzast, merev labu felhuzast), de mivel nem hasznalok ilyet, ezert birja.


Alkar erositesre meg logok a huzockodon, nincs is baj a fogasom erejevel.


3ik reszt olvasd el a sulyemelo ovvel kapcsolatban:

[link]

2012. aug. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Sznofru ***** válasza:
Felhuzasnal, merev labu felhuzasnal sem hasznalok ovet.
2012. aug. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!