Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az mitől van, hogy érzem h...

Az mitől van, hogy érzem h erősebb vagyok ( több súlyt nyomok ki) de a karom nem nő? ( vagyis nem nagyon veszem észre)

Figyelt kérdés
Pl bicepsz gépnél 15 kilóval kezdtem most már megy a 30 kg is, de még mindig 32es a karom.. Tömegnöv. Étrend rendben van..
2012. aug. 21. 22:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Idővel jönnek a centik is
2012. aug. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy:

- mennyi ideje csinálod

- milyen alkat vagy

- ...és hogy valóban rendben van-e az étrended. sokan véreztek már el itt, hogy azt hitték rendben van, majd leírta, hogy reggelire 2 kifli párizsival, majd ebédre pörkölt nokedli... :))))

2012. aug. 22. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Reggeli: zabpehely+túró+gyumolcs

Tíz:( edzés után) tömegnövelő/ fehérje + utána otthon 2 szendvics

Ebéd : csirke+ rizs vagy durum tészta/ túrós tészta / sajtos tészta

4 fele: zabkása

6 fele: 2 szendvics

Vacs: csirke rizs/ tészta

11 fele túró

80 kg Vagyok/194 cm/18 éves..200 g fehérje / 480 Ch / 90 g zsír kb de emelni fogom mert a súlyom leragadt 79-81 között ..

2012. aug. 22. 11:28
 4/10 anonim ***** válasza:

A számok alapján (fehérje/szénhidrát) működnie kéne, de van pár kritikus hiba is az étrendedben.

1. A zabpehely reggelire nagyon jó, de a túró felesleges, nem kell napközben annyira a kazein. Bajod nem lesz tőle persze, csak felesleges.

2. Az edzés utáni tömegnövelő az rendben van, de ha csak fehérjeturmixot iszol, akkor abba tegyél 40-50g dextrózt (olcsóbb megoldás) vagy vitargot, mert a fehérje mellé kell a gyors felszívódású szénhidrát. De csak edzés után.

3. Ebéd. Csirke + rizs tökjó, a többi annyira nem. A durumtészta még elmegy rizs helyett, de a sajtos tésztától nem fogsz nőni...

4. Zabkása délután? Legyen megint csirke + rizs.

5. Szendvics, hát ez totál rossz így ahogy van, megint csak csirke vagy hal, plusz rizs, esetleg lencse.

7. A vacsi megint oké.

8. Késő este a túró perfekt.


Igazából azt nem értem, hogy így hogy jön ki neked a napi 200g fehérje? A leírt étrend alapján illetve az ideális adagonkénti mennyiségekből szerintem kb ennyi lehet a reális:

Reggeli, túró: 15g

Tömegnövelő: 50g

Ebéd csirke rizs: 30g

Vacsora, csirke: 30g

Este túró: 15g

Nem hinném, hogy 100-120g csirkénél többet betúrsz egyszerre, ilyen értékekkel számoltam. Azt, hogy a zabnak meg a rizsnek a fehérjéét hozzáadod a napi értékhez, az felesleges, mert nem teljes értékű fehérjék. Alaposan át kéne alakítani az étrended és gyanítom, hogy nem is kerülne lényegesen többe. Meg kéne enned napi szinten legalább 500g csirkét (7-800ft), hozzá 500g rizs (150ft), reggel 100g zabpehely (A sparban 199ft az 500g-os), este 100g túró (120ft). Persze a zöldségeket ne felejtsd el a csirke + rizs mellől.

2012. aug. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
JA még valami...edzés után az "otthon 2 szendvics" az borzalmas rossz választás! Edzés után a szervezeted olyan mint egy szivacs. Ezért is kell edzés után azonnal a tömegnövelő, vagy 0,5g x súlyod fehérje, 40-50g gyors szénhidráttal (dextróz, glükóz vagy vitargo). A gyors szénhidrátra azért van szükséged, mert edzés alatt a szervezeted glikogénraktárai kimerültek és ha nem töltöd vissza, annak a fehérjeszintézised látja kárát, mert annak az elégetésével fog a tested energiát nyerni. Majd 1 órán belül pedig RENDES étkezés, szénhidráttal és fehérjével. Legjobb a csirke + rizs. Mint mindig. :)
2012. aug. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon nem tudok ezen változtatni,mert nem én főzök magamra. Ezeket is úgy kellett kikönyörögnöm,hogy csinálják meg.. Amúgy ebédre amikor csirke van az 250g meg vacsira mindig 250g csirkemell.(mellé ugye 100-120 g barna rizs/d.tészta)
2012. aug. 22. 20:12
 7/10 A kérdező kommentje:
És amugy te nem számolod a fehérjébe pl a rizs, tészta,tk kenyér, natúr joghurt stb. fehérjéit? mert abban is van.pl tésztába 15g fehérje van 100g-ban..
2012. aug. 22. 20:14
 8/10 A kérdező kommentje:
ja most olvastam el figyelmesebben amit írtál.szóval előző írásom mind1
2012. aug. 22. 20:15
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát igen, ez mind lényegesen könnyebb lesz, ha lesz saját kereseted és tudsz magadra főzni. Addig viszont sajnos ez van. Próbáld meg, hogy a fehérjédet növeled, mondjuk napi 1-2 tonhalkonzervvel, ha a költségvetés engedi.
2012. aug. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hát megprobalom majd.. Azért kössz a segítséget/infókat!!
2012. aug. 22. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!