Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elmondaná valaki mikor kell...

Elmondaná valaki mikor kell szedni a fehérjéket, multivitaminokat, vitaminokat, tápkiegészítőket, proteineket, kreatin-okat? (többi lent)

Figyelt kérdés
Elmondaná valaki hogy/hogyan és mikor szedjem a proteineket, tápkiegészítőket, fehérjéket, multivitaminokat, vitaminokat, kreatin-okat? 182 cm magas vagyok, 70 kg . Ideális elkezdeni vele a testépítést? Hány gramm húst, zöldséget, rizst kell megennem naponta?
2012. aug. 29. 18:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Ahogy látom nem vagy tisztában a dolgokkal. Mivel a protein és a fehérje ugyan az és a fehérje a multivitamin és kreatin is a táplálék kiegészítőkhöz tartozik.

Először is olvasd el ezt: [link]

2012. aug. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 poiu ***** válasza:

Attól függ, hogy miért vagy ilyen sovány? Sportolsz valamit vagy keveset eszel? A 70kg-os súlyodhoz - csak hogy a nagyságrendet lásd - majdnem egy egész grillcsirkét kellene megenned naponta (mondjuk 4 részletben) ha gyúrsz. Amit én veszek kb. 90 dkg, van csontja, bőre, lehet benne 70 dkg hús. Ennek 15-25 %-a lehet a fehérje száraztömeg (attól függ, hogy mennyit kergették). Legyen 140 gramm. A profik javasolnak 2g/kg proteint naponta, ami szerintem sok, de ők sokkal erősebbek nálam, így jön ki neked a napi egy grillcsirke. Tehát az egyik indok a fehérje tápkiegészítőre az, hogy a szükséges fehérjét zsír nélkül nehéz fölvenni (főleg ha majd 120 kg-os leszel. A másik ok az, hogy a tapkieg gyorsabban szívódik föl - ami szerintem nem kritikus, de tényleg erősebbek nálam, úgyhogy nem kockáztatok.

Mindez teljesen érdektelen az elején. Vágj bele. De ha Te is olyan vagy, mint az emberek többsége, hogy dresszt vásárol a szobakerékpárhoz, aztán nem teker, akkor hiába töltöttem ezzel az időt.

2012. aug. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!