Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tejsavó fehérje (lent)?

Tejsavó fehérje (lent)?

Figyelt kérdés

Helyzet a következő.

Konditerembe járok és elég megterhelő edzést végzek, heti 4szer, melyben a minimum egy óra futás benne van utána pedig vagy lám+comb+fenék, vagy hát+váll+mell. Ezek mellett még heti 2nap tatarek rezső+egy óra bigiglizés, egy nap pihenő.

Nekem muszáj ennyit mozognom, hogy nem hízzak vissza, miután nagy nehezen lefogytam.

Az utóbbi időben úgy vettem észre,hogy fásul és fáradt vagyok edzéseken, pedig szeretnék maximumot nyújtani. A napi penzumot kipréselem magaból, de azért nem mindegy milyen kedvvel.

Valamilyen megvilágosodás folytán elhatároztam,hogy tejsavó fehérjét veszek magamnak és ezzel próbálom meg az izmaimat tónusosabbá tenni, vagyis kicsit felturbózni (nekem elég a tudat, hogy valami ilyesmi eszem/iszom edzés után,egyből jobban megy az edzés,ez olyan min amikor valami új edzőruhát/futócipőt veszek,akkor is jobban megy).

Kérdésem,hogy nem fogok ettől megférfiasodni ugye? Mármint nem leszek férfiasan izmos?

Ha igen van más amit ajánlotok? Szeretném, ha az izomzatom gyorsabban regenerálódna.

Köszi előre is!


25/L



2012. aug. 30. 15:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy nő soha nem lesz kox nélkül túl izoms, mivel a tesztoszterontermelés kb 1/25-öd része egy férfiéhoz viszonyítva. Nyugodtan használhatsz tápkieget edzés után, sőt reggel is tegyél a zabpehelyhez proteint. De csodát ne várj tőle, ez csak sima kaja, fehérje, nem varázsszer.:)

Másik: rosszul végzed az edzéseket, ha előbb van a kardió és utána a súlyzós edzés. Pnt fordítva célszerű, mert így nem marad elég ch a súlyzós edzésre. Ellenben, ha előbb súlyzóznál, akkor ott felhasználnád a szénhidrátot és után hamarabb beindulna a zsír felhsználása az aerob edzésnél.

Nem kellene magad túl hajszolni sem, muszáj regenerálódni, kellenek pihenő napok. Egy jól összerakott szálkásító diéta kellene, ha zsírból szeretnél fogyni.

Ha pedig nem szeretnél fogyni, csak tartani, akkor kicsit mehet több ch, a szálkásító diétához képest.

2012. aug. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

nyugodtan ihatod....amire te gondolsz,hogy elférfiasít az nem a tejsavó hanem a kox....


de ne ettől várd az eredményt hanem az étrendtől ezt csak kiegészíti...nem érdemes 2 adagtól többet fogyasztani mert hosszútávon elrontod az emésztőrendszeren ezt csak reggel mondjuk meg edzés után szedjed vagy edzés után és lefekvés előtt..

2012. aug. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 poiu ***** válasza:
Gratulálok! A tejsavó fehérjéhez nem szólok hozzá - megteszik mások - csak megjegyzem, nincs benne hormon (ha van, akkor az a tehéntől jön, aki lány, és abból is csak nagyon kevés). Viszont úgy tűnik Te rendesen túledzed magad. Tarts egy hét pihenőt, szinte biztos, hogy visszatér az energiád. Utána folytasd, de ne juss el eddig az állapotig.
2012. aug. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kéne pihenned is,mert nem tud regenerálódni az izmod.1 nap pihenő nagyon karcsú... Mióta kondizol?
2012. aug. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,igen így utólag én a koxra gondoltam...:S

Lehet hogy kellene egy kis pihenő, be is fogom iktatni,egy masszőrig meg sem állok, viszont Montez, tuti ki fogom próbálni,hogy megcserélem a sorrendet, bár én már így jó vagyok, csak ezt szeretném tartani (étrend is meg van hozzá,csak néha a szükséges tudás nincs, eddig a zsírégetésre fókuszáltam,most kezdem gyűjtögetni az izom építéshez szükséges ismereteket különböző oldalakról,csak ez ügyben néha katyvasz van a kis fejemben ).

Köszönöm a választ mindenkinek!:)

2012. aug. 30. 16:25
 6/10 A kérdező kommentje:

Kondizni 2008-óta, kondizom, ezt az intenzitást pedig április vagy május óta tartom, előtte kb ennek a fel volt.

Eddig zsírégetés céljából jártam le, de már elértem a célom, csak tartani szeretném.:)

2012. aug. 30. 16:27
 7/10 anonim ***** válasza:
Jól látom, hogy nincs kar? Ugye csak véletlenül maradt ki? Az a láb-comb-fenék megfogalmazás is jó, mintha nem ugyanaz lenne a három :D
2012. aug. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
a kart már lusta voltam odaírni, ez egyértelmű,ahogy a láb-com-fenék is.:)
2012. aug. 30. 20:06
 9/10 Malaboy válasza:
Üdv ! Ha megeszik az ember 300 gr csirkemellet, akkor sem az a kérdése, hogy ettől nemfogok megizmosodni, ugye? :) Nyugodtan ihatod, lényegében ugyanaz, csak koncentrált formában, gyorsabb felszívódással
2012. szept. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm.:)
2012. szept. 4. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!