Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy legyek túl a mélyponton,...

Hogy legyek túl a mélyponton, hogy szeressem meg a mozgást?

Figyelt kérdés

5 hónapja élek egészségesen, diétázom, és 3 hónapja kezdtem neki a konditermes edzéseknek (súlyzós+futás, heti 4x). ezelőtt semmit nem sportoltam, de csináltam rendesen, élveztem, hogy egyre jobb az alakom és a közérzetem.

sajnos 1-2 hete egyre nehezebben megy, sokszor nincs kedvem, nem esik jól a mozgás. ilyenkor mit kell tenni? ne írjátok, hogy váltsak sportot, mert sokat próbáltam, mindegyiket utálom, az edzőterem jön be eddig a legjobban. szeretném a mozgás öröméért csinálni, és nem csak a jó alakért, de hogy szerethetném meg igazán?

van úgy értelme mozogni, hogy kényszerből csinálom?

nektek milyen gyakran vannak ilyen mélypontjaitok (ha vannak)?

20L


2012. aug. 30. 17:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

ilyen mindenkinek van. erre nekem a következők jönnek be:

1. varálom,próbálom változatosabbá tenni az edzést. olvasgatom a blogokat és szakoldalakat, próbálok mindig valami újat belevinni, most pl elhatároztam, hogy hátizmokat szeretnék, de olyan brutál szépeket...:) ez megadja a kelő motivációt és felpörget


2. gyakran váltogatom a zenéket az mp4-emen, mindig kell ami pörget és visz tovább...ez futásra érvényes


3. tipikus nőként már az is feldob,ha egy új futózoknit veszek magamnak, vagy sportmelltartót, vagy nacit, vagy topot, vagy cipőt, vagy akármit.... nem tudom más van e így vele, de engem egy új futócipő kb két hónapnyi motivációval ellát...:)


25/L

2012. aug. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy kellene végezned a mozgást, hogy ne elsősorban a fogyás motiváljon benne. Készülj például futóversenyre.
2012. aug. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
tudom, épp azt szeretném elérni, hogy magát a mozgást élvezzem, és ne csak az eredményét (elégedettség, jó alak). de olyan nehéz és fárasztó, nem tudom, másokat mi motivál..
2012. aug. 30. 17:57
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős a helyzet, rájöttem mi a baj neked(nekem legalábbis ez volt): nincs motivációd.

Nincs konkrét célod. Pl. az nem konkrét cél, hogy most le akarok fogyni. Az már konkrét cél, hogy le akarok fogyni minden hónapban 2 kilót. Szerintem nincs azzal baj, ha a fogyás a motiváció, a sport élvezetére nem lehet koncentrálni, mert az vagy van vagy nincs.

Eddig én is szenvedve csináltam sok sportot, az edzőterem más nekem (fiú vagyok) : mindig motivál, hogy egyre nagyobb súlyokat legyek képes megmozgatni, és örülök, amikor látom, hogy amelyik súlyba az elején még belenyomni is alig bírtam, 2-3 hónap múlva már szériázni is tudok vele. Meg egyre jobban is nézek ki.

Engem pl. ez motivál.

2012. aug. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :) hát igazából nekem is ez a motivációm, megvan a célsúly amit el szeretnék érni (még 4kg, utána meg ki izmosítás), és személyreszabott edzéstervem is van, és szuper érzés, hogy már a 2. programomat csinálom, de igazából az vette el a kedvem, hogy szép lassan rádöbbentem, hogy ha elérem a célkülsőt, utána már csak a megtartásáért kell dolgoznom, amihez nagyon nincs kedvem... tudom, hogy kell, de eddig bele se gondoltam, és ez most nagyon elvette a lelkesedésemet.
2012. aug. 30. 18:07
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

ha a súlyzós edzés jött be neked,akkor megnézhetnél egy crossfit edzést,vagy kettlebell edzést is.

ott csoportokban edzenek,nem halál egyedül a teremben,ezért a kihívás is nagyobb és fent tarthatóbb.


de nézhetnél esetleg olyan sportot is mellé ami funkcionális,tehát valós haszna van,az eredménye egyértelmű.

pl a küzdősport.

ha sokat jársz edzésre-sarkos példa-akkor meg tudsz majd verni valakit,ha akarod pl.


amúgy az állhatatlanoknak a kombinált variált edzések valóak.

vagy az olyan edzés,aminek egyértelmű a anyagi v funkcionális haszna.

szóval a helyedben a 4edzésedből kettőt lecserélnék valami másra a terem helyett.

2012. aug. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!