Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mitől függ hogy egy gyakorlatb...

Mitől függ hogy egy gyakorlatból az ember egyik nap többet harmadnap esetleg kevesebbet tud megcsinálni?

Figyelt kérdés
Pl húzodszkodás hát mögé egyik nap simán megy a 6 és mondjuk 2-3 nap múlva örülök ha 3at megtudok csinálni pedig nem vagyok fáradt és nem is érzem az izmokban se!? Mivel lehet ehhez energiát csinálni?

2012. szept. 4. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
hát pedig ha nem megy hat, akkor fáradt vagy, vagy legalábbis az izmok nem regenerálodtak. fejleszteni erőt kevés ismétlés számmal lehet de abból sok sorozattal
2012. szept. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Így van, nem regenerálódtak az izmok teljesen.
2012. szept. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
és esetleg mit érdemes szedni,ami add az izmoknak energiát?creatin-t esetleg?
2012. szept. 4. 11:09
 4/7 anonim ***** válasza:
Pihentetni kell az adott izomcsoportot!! Én pl. egy gyakorlatot heti 1x csinálok.
2012. szept. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kreatin nem egy energizáló formula, hanem sejttérfogat-növelő. Arra jó, hogy a tested némi vizet visszatart a sejtekbe, így több tápanyag tud eljutni egyszerre a célba.

Ha nincs erőd az edzéshez, akkor valóban amit előttem is írtak, hogy nem hagytál elég időt az izmoknak regenerálódni. Igazság szerint heti 1x kellene egy izomcsoportot megedzeni, de akkor úgy istenesen. Kivéve vádli és has, az mehet többször is.

Ha esetleg időhiány miatt edzel többször egy testrészt egy héten, akkor pedig valami energizáló formula kell neked, mint pl a Scites-es Hot blood, vagy a Pump'n'go.

Amivel a regenerációra rá tudsz segíteni az némi glutamin, illetve cink és magnézium, de a legfontosabb a megfelelő mennyiségű és minőségű alvás.

2012. szept. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy izomcsoportra én is egyszer edzek egy héten, kivéve vádli és has.
2012. szept. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 poiu ***** válasza:

A kreatin ad többletenergiát, mert segíti az ATP képződést :-). Kb. 10%-kal növeli a teljesítményt - viszont ezért jobban kell vigyázni az izületekre.

A regenerációs idő függ a korodtól és az edzés intenzitásától. Fiatalon két nap elegnedő lehet. Viszont a húzódszkodás hát mögé egy rohadt gyakorlat, mert ott erőlködsz, ahol a vállad nincs stabil helyzetben. Én nem csinálom - de lehet, hogy ez az egyik ok.

2012. szept. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!