Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Wing Tsun kungfu, vagy shotoka...

FeeroP kérdése:

Wing Tsun kungfu, vagy shotokan karate? Csak ez a két pusztakezes harcművészet van a városban ahol lakom.

Figyelt kérdés
Miután más lehetőség nincs, csak ezek közül választhatok. Nincs thai box, vagy sima ökölvívás, ami utcára jó. Van a városban még judo, és elvileg brazil jiu jitsu is, de nem gondolom, hogy utcára jó a föld harc.

2012. szept. 10. 13:06
1 2
 1/15 anonim válasza:
wing tsun szerintem. Az arra hajaz, hogy egyenlőtlennek tűnő mérkőzésben is felülkerekedj.
2012. szept. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha jó kondíciót akarsz, ami szerintem elengedhetetlen, akkor én pedig azt mondom, hogy shotokan. A WT nem éppen az erőnléti edzésmunkáról híres, enyhén szólva. Nem tudom, ott milyen a shotokan edzés, de mi pl. annak idején "vért pisáltunk" minden edzésen.
2012. szept. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nehéz választani, mert a jó erőlétre szükség lenne, de arra is, hogy az utcán hatékonyan alkalmazható tudásra tegyek szert. Nem tudom, hogy a WT erre mennyire alkalmas, de a Shotokán amire egy ismerősöm pár évig járt, szerinte utcára nem nagyon jó, de ettől függetlenül imádta. Még másik városban laktam, jártam THAI BOX-ra. Bár nem vagyok hajlékony, vagy laza, de nagyon szerettem. A dolog másik része, hogy 34 éves vagyok, nem vagyok túl hajlékony, vagy laza, és a feleségemmel együtt járnánk. Az utcai alkalmazás pedig azért nem árt, mert szociális munkás vagyok, és a munkámból kifolyólag bizony kerülhetek nagyon veszélyes szituációba.
2012. szept. 10. 15:41
 4/15 anonim ***** válasza:
WT kungfut ajánlom. De az állóképességi, erőállóképességi edzést magadnak kell megoldanod. Ajánlom a fegyencedzést erre a célra. Jómagam heti 3x járok WT-ra, és mellette heti 2x megy a fegyenc. Állóképességre meg ott a futás, ugrálókötelezés.
2012. szept. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:

Szia,


ahogyan Te is írtad, ezek harcművészetek. Inkább a test-lélek összhangot erősítik, a koordinációt. Ez nem azt jelenti, hogy puhány lenne a dolog, sőt.. Bár a mai felhígult bokorból kinövő "sensei" generáció elkeserítő.

Én azt mondom, menjetek el mindkettőre, majd döntsétek el magatok, hogy melyik amelyik jobban tetszik, jobb a közösség stb.

Állóképesség növelésére kiválóak ezek a harcművészetek is, de ezt is edzője válogatja, ahogy mindent.

Ezért azt javaslom, hogy akármelyiket is választjátok, fussatok, ugrókötelezzetek mellette, ahogy fentebb is írták. Emellett úszás, bicaj, bármi.

Az állóképességhez nem kell kiadni egy vasat se, guggolással is fejleszthető.


Brazil jujitsut felejtsétek el, köze sincs a tradicionálishoz.. Látványsport kisebbségi komplexusosoknak.


A judot viszont nem feltétlen kell félresöpörni, szerintem azt is kipróbálhatjátok, hátha bejön.

2012. szept. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

rosszul gondolod, az utcára jó a földharc. és tudod miért? mert nem no contact egyik se, mint a WT, meg a shotokan.


a földharc egy hibás fordítás, grappling, ami egyáltalán nem kizárólag a földön folyó harcot jelent. sőt.


ráadásul lehet, hogy telibeversz valakit 52x, de meg sem érzi, mert részeg, vagy be van tépve. de ha lefojtod, akkor kikapcsol a rendszer akármi is van benne.


nemrég raktam be egy valag videót arról, hogy hogyan működik a bjj az utcán.jól. ne kelljen már még1x.

2012. szept. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

ezek közül én a bjj-t választanám.

az utolsó nagyon jól összefoglalta,hogy miért is.

állóképességileg is a legjobb ezek közül.

2012. szept. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Szeretném megköszönni mindenkinek a válaszokat! Elmentünk WT edzésre, és tetszett. Féltem, hogy gagyi lesz, de nem az volt. Az oktató nagyon jó edzést tartott.

Kedves 6-os kíváncsi lennék arra a bjj videó linkekre, ha nem gond, belinkelnéd?

Abból a feltevésből indultam ki a földharccal kapcsolatban, hogy ha megtámadnak ŐK (tudjuk kik), általában nem egyedül szokták tenni, és ezért nem biztos, hogy a földharc lenne a legjobb megoldás. Ezzel most nem azt mondom, hogy a földharc rossz. A másik, pedig a feleségem is jön velem edzésre, így azt is figyelembe kell vennem, és mindenképp együtt akarunk harcművészetet/küzdősportot tanulni. A WT tetszett mindkettőnknek. Azért még a többin is gondolkodunk.

2012. szept. 10. 21:52
 9/15 anonim ***** válasza:
2012. szept. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én sem ajánlom a wing tsunt, elég messze van a normális vingcsuntól. És még drága is, főleg a fölösleges fokozatok. Persze ez az én véleményem, másnak lehet, hogy jó. Nézd meg mindet, menj arra ami legjobban tetszik.
2012. szept. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!