Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik a jobb? Fekvenyomás...

Melyik a jobb? Fekvenyomás egyenes padon egykezessel vagy kétkezes súlyzóval? Mert azt mondják, hogy az egykezes súlyzóval jobb az egyenes pad. De terembe meg máshol mindenki kétkezessel csinálja csak azért kérdezem.

Figyelt kérdés
2012. szept. 28. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Egykezessel jobb! De mar csak azért is mert így az erösebb oldal nem tudja kihuzni a gyengèbbet a kaksiból ! 2. Mèlyebbre tudod engedni! Nagyobb tartomànyba dolgozol!


Kètkezesnek is van elönye! Nagyobb sùlyal tudsz edzeni, nem kell úgy kontcentràlni a kettökèz mozgàsàra + együtt dolgozik a kettö oldal!

2012. szept. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
oké, köszönöm!
2012. szept. 28. 18:02
 3/4 anonim ***** válasza:

rúddal én nem igazán érzem rendesen,uh egykezessel csinálom.

ahogy elnéztem a teremben csak én csinálom így,nem izgat.

adj neki 1 hónapot,aztán ha nő a mell-hát kerület tőle,akkor megtartod a gyakorlatot,ha meg nem,akkor visszatérsz a sima fekvenyomáshoz.

2012. szept. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az egykezes elvileg jobb, gyakorlatban viszont nem tudom kivitelezni.


Ha a rúdra felrakok 110 kg-ot, akkor legalább 40-50-et kellene az egykezesekre felrakni, sokkal nehezebb kezelni, durván sérülésveszélyes.


27 kilóval ha tárogatok, már azt is nehézkes kezelni a sorozat végén, amikor elfáradtam.

2012. szept. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!