Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek rátérjek erre az...

Kevin42 kérdése:

Szerintetek rátérjek erre az edzéstervre?

Figyelt kérdés

16 éves (lassan 17) fiú vagyok. 170cm 60kg. Több mint fél éve edzek, de volt egyszer egy 2 hónapos kihagyás. Elejével kértem segédedzőt, de aztán magamtól csináltam a gyakorlatokat. Ő egy olyan edzéstervet írt össze amivel szinte minden egyes edzésen minden egyes izomcsoportot megmozgatok. Állítólag ez a kezdőknek jó. Oké, még mindig az vagyok, de gondoltam ellehetne kezdeni egy osztott edzéstervet alkalmazni. Nővérem barátja összeírt nekem egy edzéstervet:



1. nap


mell


fekvenyomás 5x8

tárogatás 4x10

45 nyomás 4x8

áthúzás 4x10


kar


állva egyenes rúddal 4x8

kalapács váltott kezes 4x8 (karonként)

koncentrált egykezes 4x8

negatív lépcső 10-1-ig


has


tetszőleges az ismétlések száma 100-200 között legyen


2. nap


hát


húzódzkodás saját testsúllyal 5x max (széles fogás és mellhez húzod)

lehúzás csigán nyak mögé széles fogással 4x10

evezés csigán 4x8

mélyhátizom erősítés az erre való padon 4x12


tricepsz


tolódzkodás 5x max

csigás gépen kötéllel lehúzás 4x10

lórúgás karonként 4x8

két pad közé hátsó fekvőtámasz 4x8


has


tetszőleges az ismétlések száma 100-200 között legyen



3.nap


láb


lábnyújtás gépen 4x12

guggolás 6x8

lábhajlítás gépen 4x12

vádli ülve vagy állva mindegy 5x15


váll


nyak mögül nyomás 4x8

oldalemelés 4x8

előre emelés 4x10

döntött törzses oldalemelés 4x8


has


tetszőleges az ismétlések száma 100-200 között legyen



Elkezdtem csinálni, de valahogy nem érzem elég megterhelőnek, hatásosnak. Nézegettem a neten és ezt találtam:


[link]


Érdemes lenne áttérni erre?



2012. szept. 28. 21:49
 1/9 poiu ***** válasza:

Ha 3 napod van, akkor megteheted, hogy egyizomcsoportot egy héten csak egyszer edzel. A sorrend vagy felosztás majdnem mindegy, fejlődni fogsz.

Két dolog: a vállad mögött kérlek ne csinálj semmit, árt sz izületnek. A másik, az ismétlések száma nem lehet 100. Tegyél a mellkasodra egy akkor súlyt, hogy ne tudd 15-20-nál több ismétlésnél többet csinálni.

2012. szept. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A has program lópikula,bicepszre,tricepszre elég 3 gyakorlat .Vállra is elég három.A comba lehet négy gyakorlat is ,a vádli program harmat gyenge.
2012. szept. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De most akkor melyiket csináljam? Vagy tudnátok ajánlani egy jobbat?
2012. szept. 28. 22:39
 4/9 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott, hogy emberünk parizerrel és iskolatejjel próbál tömeget növelni, vagy bevisz napi 130g fehérjét, elég szénhidrátot, stb?
2012. szept. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egy pár hete elkezdtem fehérjét, vagyis táplálékkiegészítőt szedni. Ezen kívül próbálok odafigyelni az étkezésre, de suli mellett nem mindig sikeres
2012. szept. 28. 23:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez már nem rossz. Kicsit pontosabban írd le, miből mennyit eszel, és mikor.
2012. szept. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Így hogy miből mennyit mikor azt nem tudom, de ebédre próbálok legtöbbször csirkét enni lehetőleg rizzsel. Halat is eszek. De ügye nem én főzök magamra így nincs mindig így. A hétköznapi rohanás miatt nem mindig lehet válogatni.
2012. szept. 29. 09:47
 8/9 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy ha az evésed nincs rendben, akkor az edzéssel nem fogsz sokra menni.


Ezért aztán teljesen mindegy, hogy a fentiek közül melyik edzéstervet csinálod.

2012. szept. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azért ez nem teljesen igaz. Érzem és tapasztalom is, hogy van értelme az edzésnek
2012. szept. 29. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!