Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Karate sportoktatóival tarthat...

Karate sportoktatóival tarthatnék szakkört iskolákba?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretek gyerekekkel foglalkozni, nincs tanári végzettségem, " csak " sportoktatóim. Nem ismerem a törvényeket és azon gondolkodtam, hogy a megemelkedett tesióra számok miatt tarthatnék-e szakkört iskolában? Olyan válaszoljon, aki tudja, hol kellene elindulnom, ismeri a törvényt esetleg, vagy tanár. Köszi. Amúgy harcművészet.
2012. okt. 4. 22:30
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Utolsó két szó fölösleges, most látom , hogy a kérdésben írtam :)
2012. okt. 4. 22:31
 2/19 *Glissade* ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy oktathatsz gyerekeket sportoktatóival.
2012. okt. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Iskolában is?
2012. okt. 4. 22:44
 4/19 aikiboxer ***** válasza:
0%
Amúgy a karate szerintem nem való iskolába.
2012. okt. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:

Miért ne lenne való iskolában? Ha nem a Kyo-s karatét vagy az Ashihara karatét oktatja akkor simán mehet suliba is, mivel a többi karatén jobban vigyáznak egymásra a edzőtársak és nem ütik/rugják szét egymást.

És nem rosz az ha suliba önfegyelmet, kitartást tanulnak és állóképességet fejlesztenek. Inkább lenne mindenhol harcművészeti oktatás mint hogy az a jó tesi óra amikor futnikell bemelegítőnek 200m-t és utána foci meg kosár meg ilyen szarok!

2012. okt. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 aikiboxer ***** válasza:

Azért nem való a karate iskolába, mert:


1) A karate nagyon megviseli az ízületeket, különösen a térdet, és ha nem jól ütik, akkor a könyököt is. Kisgyerekeknek különösen károsak a karate mély állásai és rúgásai. Nézd csak meg, egy karate edzésen hányan szenvednek a térdükkel. Több kárt okoz, mint amennyi haszna van. A karatézó gyerekek legalább fele műtőasztalon végzi 16 évesen.


2) A karate agresszívvá teszi a gyerekeket. Nálunk az óvodában messziről felismerni azokat a kisfiúkat, akik karatézni járnak -- egész nap rúgják, gyepálják egymást, szerintem egy iskolában nincs erre szükség.


3) A karate önvédelmi értéke gyerekkorban duplanulla. Mégis mit csináljon a kis karatéka, ha a társai meg akarják verni? Húzzon be kajakra egy oi tsuki jodant? Iskolai vagy játszótéri verekedésekhez jóval alkalmasabb a birkózás vagy a judo. A karatésokat még provokálják is... A judósokkal nem mer senki sem kikezdeni (emlékeim szerint).


Összefoglalva: a karate káros az egészségre, rossz hatással van a kisfiúk személyiségére és önvédelmi értéke duplanulla. Akkor miért is tanítanánk karatét iskolában?


Lehet, hogy ez kicsit szélsőséges vélemény volt, de karatéztam öt évig, imádtam, de nekem is szétment a térdem, emiatt kellett abbahagynom. Tudom, hogy mit beszélek.

2012. okt. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 aikiboxer ***** válasza:
Egyébként a foci meg kosár egyáltalán nem sz*r, csak az oktatása az. Ha lenne rendes fociedzés a tornaórán, azaz rendes technikai edzés, erőnléti edzés, tanítanának összjátékot, taktikát stb. akkor lenne értelme! A foci az egyik legjobb sport, erőlködés nélkül kényszerít teljesítményre, a maximumot hozza ki belőled, tanít együttműködést, szerintem nagyon jó játék.
2012. okt. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:

Az izületekkel lehet hogy igazad van mert tényleg megviseli őket, viszont az hogy agresszivvá tenné a gyerekeket azt valahogy nem hiszem el, mivel énis 5-9 éves koromig jártam és elég rendesen megtanították a önfegyelmet... Ha agresszívak a gyerekek akkor az nem a gyerek hibája hanem az edző nem készíti ki őket eléggé :D (jó lefárasztó edzésre gondolok) vagy a családi okok miatt agresszívak.. (ezt látják otthon)

Nekem ennyi lenne a véleményem, de ez sajtá vélemény... neked biztos mások a tapasztalataid.

Viszont a foci, kosár nem tesire való...testnevelés órán nem kosarast vagy focistát kell faragni a gyerekből hanem az állóképességét kell növelni és a kitartását amit leginkább futással, fekvőtámaszokkal, és más koordinációs gyakorlatokkal kell fejleszteni. De ezis magán vélemény :DDD

2012. okt. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 aikiboxer ***** válasza:
Rendben akkor az agresszivitást húzzuk ki a listáról, elfogadom, de még mindig marad az ízületek rongálása és a tény, hogy ezért cserébe valójában nem kapsz semmit, mivel a karate gyermekkorban nem alkalmas az önvédelemre.
2012. okt. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 aikiboxer ***** válasza:

Az iskolai tornaórák kérdése meg régóta problémás szerintem, a magyar testnevelés oktatás a "mindenből egy kicsit" (valójában semmit se), illetve az atlétika sportág mentén alakul az ősidőktől fogva. Az első jó dolog, ami történt, hogy bevezették a heti 5 tesit, amiből kettőt ki lehet váltani sportegyesületi tagsággal. Máris jött pár gyerek a bokszklubunkba tesióra helyett... Ezt kellene tovább gondolni úgy, hogy az iskolai testnevelésnek tényleg legyen értelme. Elképzelésem szerint úgy kellene megoldani, hogy lehessen sportágat választani minden év elején, és azt a sportágat kelljen év végéig űzni a diáknak. De akkor azt a sportágat rendesen tanítsák az alatt az egy év alatt. Persze ehhez profi edzők kellenének.


És ki kellene venni a tesit az órarendből, semmi értelme a 45 perces óráknak a matek és a fizika között. Vagy reggel kellene lennie az edzéseknek (mondjuk 07:30-tól 08:30-ig, tanítás 09:00-től), vagy délután az iskola után.

2012. okt. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!