Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez a fajta izomfájdalom miért...

Ez a fajta izomfájdalom miért van?

Figyelt kérdés

Két súlyzózás közül a másodiknál jelentkezik.

Példa: fekvenyomok X ideig, tartok 20 perc szünetet, megint elkezdem és úgy fáj, hogy majd be .....

De minden izom edzésénél így van. Ez miért van?



2012. okt. 8. 16:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20 PERC SZÜNET? Nem csoda hogy utána nem bírod... Erőemelők sem tartanak 5 percnél többet.
2012. okt. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Te jó ég :D Addigra már "kimelegszik" az izmod szerintem (most így hirtelen nem találtam jobb szót :p). A 20 perc kegyetlensok, erőemelők 3-5 percet szoktam én személy szerint 3x8as sorozatokat nyomok 45-60 másodperces pihenővel. Vedd lejjebb a súlyt, hagyd az egod :D
2012. okt. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Engem az érdekel, hogy ilyenkor mi zajlik le az izomban.

Fekvenyomást nem bírom így csinálni, ha ilyen szünetet tartok, a bicepszezés és tricepszezés megy. Fáj, de megy. Ismétlem magam, ez nekem nem gond, megoldom, csak a miértje érdekelne.

2012. okt. 8. 19:10
 4/13 anonim ***** válasza:

a már megedzet elfáradt izmot,bemelegítés nélkül újra terheled.

ezért.

átlag emberek ilyenkor tartanak 2-3nap pihenőt,gyúrosok egy hetet is,a supermenek meg 20perc múlva úja edzik ugyanazt az izomcsoportot.

2012. okt. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem viccből kell bemelegíteni edzés előtt. Ezáltal több vér kerül az adott testrészbe, az izmok és rostok bemelegednek. Csináld csak tovább 20 perces szünetekkel, majd egyszer elszakad valamelyik izmod és beszarsz. De utána ne gyere ide sírni és tanácsot kérni hogy mit csinálj. Vagy tarts 1-2 perces pihenőket, vagy fejezd be a bohóckodást.

Nem a súlyon van a hangsúly, ezzel csak a kis szarosok szoktak felvágni a haverok és csajok előtt. "80-al tolom a fekvenyomást" Volt szerencsém látni emberkéket "fekvenyomni", viccnek is rossz.

Attól hogy te 20 percet pihensz 2 sorozat közt nem érsz el semmit. Oké, pihentebb leszel, de ha "kihűlt" izmokkal ugrassz neki akkor előbb-utóbb sérülés lesz. Mellesleg ennek tényleg semmi értelme, mivel a mellizmod nem a nagy súly dobálásától fog nőni, hanem a lassú-koncentrált végrehajtástól. Lehet hogy kisebb súllyal fogsz dolgozni, de kit érdekel? Próbáld ki! Úgy bedurran a melled mint annak a rendje.

2012. okt. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Én a 4 fal között súlyzózok és csak a családom tudja, ezen kívül 100%-osan tisztán. Semmi fehérje, meg hasonló szarok. Tehát nem egózok senki előtt, csak nem akarok "lötyögni". Ha csinálom, nem "kis" súllyal fogok tökölődni. De elmebeteg sem vagyok, hogy mindenáron csináljam, ha beszarok is. Köszönöm a válaszokat mindenkinek.

(Amúgy nem erre megyek, ezt véletlen vettem észre, amikor egyszer abbahagytam, lefeküdtem, utána mondom, hogy mégis visszamegyek... És csak néztem, hogy mi van.)

2012. okt. 8. 20:13
 7/13 anonim ***** válasza:

"Semmi fehérje, meg hasonló szarok."


Idióta. A fehérje szervezeted számára alapvető, életfontosságú tápanyag, és a fehérje a kiegészítőben, a csirkében is fehérje...


Az, hogy valaki "100%-OSAN TISZTA", azt jelenti, hogy nem koxol.

2012. okt. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Tudom, te f@szfej, hogy a fehérje az alapja, de én ezt nem b_zi porokból nyerem, hanem húsból.

Úgyhogy kocc.

2012. okt. 9. 20:09
 9/13 anonim ***** válasza:

ez ugyanaz mintha azt írtad volna,hogy amikor bebaszol,akkor te nem vodkát iszol,hanem jégert,mert az egészségesebb.

vagy.

te nem dugsz szőke hajú csajjal,csak barnával,mert azok jobban nyögnek.


marhaság.

2012. okt. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ez oké, de az önérzetem sértené, ha segítség kéne ehhez.

A "külső" fehérje az segítség. Tudom, hogy így tovább tart ugyan az az eredmény, de én nem olyan "gyúrós" vagyok, hogy kitalálom, hogy izmos akarok lenni és akkor azonnal. A fogyás is úgy ment, hogy mindenféle segítség és segédanyag nélkül dobtam le az idén bő 30 kilót.

2012. okt. 10. 00:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!