Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szüleim eltiltottak a fehérjét...

Szüleim eltiltottak a fehérjétől! Mit csináljak? FONTOS!

Figyelt kérdés

Edzések után protein turmixot szoktam inni, de most a szüleim eltiltották tőlem azzal az indokkal, hogy ezzel megölöm magam stb.

Majdnem kidobtak fél kiló proteinport.

Ma hogy fogok edzeni?? És holnap?

Ha napi többször ittam volna, megérteném az aggodalmukat, de tényleg csak edzésnapokon használom, és akkor is csak fél- 3/4 adagot iszok.



2012. okt. 12. 15:33
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
Edzés után amikor hazaérsz rögtön vigyél be szilárd kaját, és meg van oldva.
2012. okt. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Úgy szoktam. Ebédelek, aztán rá másfél-két óra múlva edzek, és utána szoktam fehérjét inni. Természetesen este vacsorázok is, rendesen.
2012. okt. 12. 15:39
 3/35 anonim ***** válasza:
0%
ezek a mesterséges porok helyett egyél inkább töb fehérhust (hal csirke) igyál több tejet vagy egyél több tojást (sárgája nélkül)
2012. okt. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
0%

Félreérthető volt a kérdés. Ha a fehérje fogyasztástól tiltottak volna el, akkor veszélyeztetnek, és csak fordulhatnál valami jogi segítséghez..


De mivel csak a tápkiegtől tiltottak el, azzal nem tettek rosszat. Igaz, hogy te nagyobb fejlődést vársz tej alapú fehérjével, de valljuk be az a bocinak van, a te tested rosszul reagál rá, kész.


Tehát ha az egészségedre gondolsz, még hálás is lehetnél nekik. A tejsavó proteinben benne vannak még a tejben is lévő hormonok, autoimmun folyamatokat beindító fehérjék.. nem csak inni nem kéne, proteint sem kellene csinálni belőle.

2012. okt. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:

Kénytelen vagy szilárd kaját enni edzés után is.

[link]

2012. okt. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
0%

3. válaszoló

Mert a tojás sárgája nem jó, a tej "erő, egészség" a zsíros hús pedig.. (fejezd be a mondatot).


Ugyan már..

2012. okt. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
De nem tudok mindig húst, halat, meg tojást enni, a proteinport pedig nagyon sokáig ki szokott tartani nekem.
2012. okt. 12. 15:50
 8/35 A kérdező kommentje:
Nem úgy értem, eszek normálisan, meg minden, de ennyi húst nem ehetek egy nap, kell a család többi részének is, különben főzhetnénk kétnaponta.
2012. okt. 12. 15:51
 9/35 anonim ***** válasza:

Pedig másból nemigen tudod fedezni a fehérjeszükségletedet.

Edzés után még a sült vagy főtt tojás lenne jó, mivel az közepesen gyors felszívódású fehérjét tartalmaz. Persze sárgájával keverve ezt is elrontjuk, mivel a zsírokat zsírsavakra kell bontani a zsírbontó enzimeknek (lipáz), hogy a fehérje is valamennyire hozzáférhető legyen a fehérjebontó enzimek számára (proteázok).

2012. okt. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
6%
Én is edzettem sokat (már egy ideje nem) de soha egy pohár ilyen löttyöt sem ittam. Saját erőből értem el a fejlődést. Nem is értem, minek isszátok ezeket a hülyeségeket.
2012. okt. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!