Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sportos gének örökölése....

Vilag kérdése:

Sportos gének örökölése. Segítene valaki?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem már sokszor:

Van két egykorú gyerek. Legyenek "A" és "B".

"B" ugyanolyan testfelépítésű, magasságú, súlyú, mint "A".

Teljesen megegyezik a testzsír arányuk STB. Minden.

"A" mégis sokkal jobban fut, dob, ugrik STB, mint "B".

(És "A" testvérei is kitűnnek atlétikában a korosztályukból.)


Nagyon sokszor megfigyeltem már, és kíváncsi vagyok, hogy 2 teljesen megegyező testű ember közül sz egyik miért jobb sportoló, mint a másik. És ezeknek a gyerekeknek általában az egész családja ilyen.

Bocsánat, ha hülyeséget kérdezek, de már nagyon sokat gondolkodtam rajta, és felcsigázta az érdeklődésemet.

A válaszokat előre is köszönöm.



2012. okt. 13. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Jól látod, gének kérdése az egész.
2012. okt. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

eléggé egyszerű erre a válasz.

A rendszeresen sportol,jobb az állóképessége,erősebb az akarata,a sok fiú testvér miatt megszokta az állandó versengést,akár otthon a figyelemért,elismerésért,akár a versenypályán.

míg B nem sportol annyit,kevésbé motivált, gyengébb az állóképessége is.

2012. okt. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Függ a genetikától!Például az nem mindegy,hogy milyen izomrost típus összetételt örökölt valaki és ,hogy azt az edzést kapja-e amiben ezzel az izomrost összetétellel ideálisan tud fejlődni.Azaz megfelelő-e az ő izomrost összetétele ahoz a mozgáshoz,sporthoz,ha nem akkor nyilván nem lesz olyan jó benne és a fejlődése is rosszabb.Azért sok múlik az agy-izom kapcsolaton is ez visszon fejleszthető,de valakinek ez is jobb genetikailag ezért ügyesebb.
2012. okt. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nem lehet eldönteni, hogy genetika, mivel hasonló testalkatúak.


Vannak olyan családok, ahol elvárt, hogy a gyerekek sportoljanak, ilyen helyeken a szülők is sokkal több időt fektetnek a gyereknevelésben a sportra. Míg mások hagyják a gyerekeket a pc elött ülni.


Nekem is 6 éves korom óta sportolni kellett, szertornáztam. Emlékszem, hogy az osztálytársaim egy fejenállást nem tudtak csinálni, én meg körbejártam a tornatermet kézállásban... De nem a csodagenetika miatt, hanem a heti 4 edzés miatt :D

2012. okt. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Én pl. hihetetlenül lassan és rosszul futok.Lány vagyok, de van olyan izmom, mint sok fiúnak. Van egy barátnőm, amivel egyszer versenyt kellett futnom. Ő soha nem sportolt semmit, mindig rajzolt. Teljesen megegyezik a súlyunk, magasságunk, és simán lehagyott. :)

De labdajátékokban meg jó vagyok.:D


Amúgy valaki nem tud egy linket küldeni azokról az izomcsoportokról, és hogy milyen edzés kell hozzájuk?

Rátudok jönni, hogy nekem milyen lehet?

2012. okt. 14. 08:10
 6/8 anonim ***** válasza:

Van gyors összehúzódasu izomrost,ez gyors izommunkára alkalmas akinek ilyen van túl nyomó részt rövidtávon gyors és robbanékony visszont allóképességi munkába rosszabb! Állóképességi izomrost a neve mutatja nem képes gyors összehúzódasra csak lassura visszont azt sokáig birja.A 3 ik pedig a vegyes képességü ez egyik se igazából!

Amelyik dominál annak megfelelö képességekben vagy jó! Edzés hatására kicsit atalakulhatnak ,de nem az összes!

2012. okt. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nincs teszt vagy ilyesmi, amiből pontosan megtudhatom, hogy nekem milyen van?
2012. okt. 14. 09:26
 8/8 Cvitamin ***** válasza:

Kicsit hozzátennék, szerintem miről szól ez az egész. Aamatőr szinten sokkal több fögg a munkától mint a genetikától. Vannak fontos dolgok:

* mozgáskoordináció

* tüdőkapacitás

* keringetés

* szív erőssége

* izomzat

mindegyik gyakorolható, fejleszthető. Az úszás/futás ezekre nagyon jó. Nyilván, ha 2 sárc között van 10 év sportnyi különbség, simán elverheti.

2012. nov. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!