Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen tömegnövelőt kellene...

Milyen tömegnövelőt kellene szednem?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Szeretnék elkezdeni edzeni.Régebben edzettem, akkor Mass 20-at szedtem. 21éves vagyok,185cm magas és 93 kg. Szeretnék tanácsot kérni hozzá értőtől hogy milyen izomtömeg növelővel próbálkozzak.Utánna néztem de nem tudok kiigazodni hogy melyik lenne a számomra ideális...Viszonylag nem lennék kezdő,42-43-as bicepszem van és szeretnék tovább fejlődni.De mindezt úgy hogy ne hízzak meg mellette.Hozzáértők tanácsát várom, előre is köszönöm!
2012. okt. 24. 13:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Először is az étrendet kellene rendbe tenni, anélkül a tápkieggel sem mész sokra.

A legjobb megoldás egy tejsavóprotein + ehhez gyors szénhidrát (dextróz, maltodextrin, vitargo, Carbo X, Supercarb fast, stb) edzés utánra. Így te tudod szabályozni az arányokat és a reggeli zabpehelyhez is tisztán (gyors ch nélkül) tudod tenni a proteint.

Ha mégis tömegnövelőt szeretnél, akkor olyat válassz, amiben legalább 30% a fehérjetartalom. Pl: Scitec Volumass 35, HiTec HI-Anabol Gainer, VIP Delux- All-In-One , Pro Nutrition GFX8, Jumbo prof., Dymatize hi protein gainer, BSN true mass, Isomass extreme gainer, Gaspari real mass, stb..


Tehát a mass 20, és hasonló alacsony fehérjetartalmú cukorbombákat felejtd el.:)

2012. okt. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.Szétnézek a felsoroltak között aztán megpróbálom kiválasztani a legkedvezőbbet!Étrendet próbálom már beállítani, sok csirke,hal,rizs stb... :)
2012. okt. 24. 14:26
 3/11 anonim ***** válasza:

igen, kb csirke-rizs-zöldség :), de számold ki a mennyiségeket:

Tömegnövelő étrend: legyen napi 2-2,5g x testtömegkg fehérje és 5-6g x testtömegkg szénhidrát (ch). Ezekből az alapanyagokból kellene nagyrészt összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, marha, hal), tojás, sovány túró, protein tápkieg.

ch:zabpehely, rizs, krumpli, teljes kiőrlésű tészta, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség

zsír: omega3, lenmagolaj.

mintaétrendek: [link]

2012. okt. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Volumass 35 professional??A probléma csak az hogy hízásra hajlamos vagyok, és azt pedig már nagyon nem akarok.Ettől hajlamos rá az ember?
2012. okt. 24. 15:13
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem fogsz tőle sokat hízni zsírban, ha az egész napi étrend jól van beállítva. Még egy mass 20-tól sem biztos, mert ez nem egy tápkiegen múlik, hanem az egész napi tápanyagbevitelen. Amiért nem javaslom a kis fehérjemennyiségű tömegnövelőket az az lenne, hogy így hatalmas (200g) mennyiséget kellene betolni (pl egy mass 20-ból), hogy legyen benne elegendő fehérje edzés után (nálad ez 45g). Ehhez viszont tartozna mellé 150g cukor. Na ennyi ch viszont nem kell egyből edzés után csak kb 50g gyors ch. Így mindig jobb választás egy protein és mellé te tudod rakni a gyors ch-t.

Egyébként, ha hízékony vagy, akkor mindenképpen fog jönni zsír is tömegelésnél, még ha pontosan kiszámolt étrended van, akkor is. De ez nem gond, majd szálkásításnál leadod.

2012. okt. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Sznofru ***** válasza:
Ha hízásra hajlamos vagy akkor a tömegnövelőket felejtsd el.
2012. okt. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mennyi pénzt szánsz rá?


Szerintem a legolcsóbb "tömegnövelő" a rizs lesz, tápkiegből ilyesmit akkor eszünk, ha valamiért nem tudunk szilárdan étkezni. Még akkor is inkább nem tömegnövelőt veszünk, hanem más tápkiegekből, zabpehelyből stb. mi rakjuk össze a turmixot.

2012. okt. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez nem így van. Edzés után nem jó az összetett szénhidrát, mert gyors ch kell. Ugyanis gyorsan kell visszatölteni a tápanyagraktárakat, amit pl dextrózzal, vitargo-val tudsz megtenni. Így a megemelt inzulinszintnél jobb a raktározás, hamarabb töltöd vissza. Az egyszerű ch pedig pont hogy pumpaként fogja a fehérjét is magával vinni a sejtekbe, tehát a fehérjebeépülését is segíti. Na azért nem jó a zab edzés után.
2012. okt. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én ezt nem az edzés utánra írtam....hanem arra, amire egy tömegnövelőt használni illene, vagyis pótolni a nem kivitelezhető szilárd étkezést.


Az edzés utáni dolog az más...

2012. okt. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ja, hát azt nem is mondtam, hogy máskorra kell tömegnövelő. Pont, hogy azt írtam, hogy reggel protein kell a zabpehelyhez.:)
2012. okt. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!