Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ju-jutsu vagy aikido a jobb...

Ju-jutsu vagy aikido a jobb önvédelem?

Figyelt kérdés

Önvédelem szempontjából hol tudok többet tanulni és gyorsabban? A gyorsant persze nem 1 év alatt értem.

Tehát Budapesten hova érdemes járni? Ha tehetitek légyszíves írjatok konkrét edzőtermet is. Köszönöm.



2012. okt. 28. 16:35
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
Ju-jitsuban nincs tapasztalatom, aikido nagyon hatékony, de csak néhány ellenfél esetén, és jó pár év kell, mire annyira berögződnek a technikák, hogy biztosan megálld a helyed vele.
2012. okt. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:

Az Aikido a Ju Jutsu-ból lett kifejlesztve, csak néhány elemet elhagynak belőle (pl: földharc, rúgások). Ettől függetlenhül az Aikido is hatékony, csak egy gond van vele: magyarországon, jó ha egy féltucat mester van aki valósik Aikido-t oktat. A legtöbb edzőteremben csak Aikido-nak nevezett japán társastáncot tanulsz, ami önvédelemre nem alkalmas. Nem maga az Aikido, hanem az oktatás minősége miatt. A legjobb harcrendszer is lehet hazontalan, ha rosszul tanítják. Szerencsére a hazai Ju Jitsu klubok ennlé megbízhatóbbak, legalábbis én amelyik ju jitsu dojo-ban megfordultam, ott hatékony, önvédelemre alkalmas oktatás volt. Ugyanezt az Aikido-ról sajnos nem tudtam elmondani, habár ott is találkoztam olyan mesterrel aki egy szempillantás alatt belepasszírozott a tatamiba. De sajnos ez nagyon ritka...

Egyszóval a jujitsu és az aiikido egyaránt hatékony, a gond csak az, hogy magyarországon nehéz jó aikido edzést találni, míg jitsu-ból ez kicsit megbízhatóbb.


Ha ajálnhatok neked jó minőségű, mégis olcsó Ju Jitsu edzést pesten akkor küld nyugodtan privátot.

2012. okt. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:

Az Aikido a Ju Jutsu-ból lett kifejlesztve, csak néhány elemet elhagynak belőle (pl: földharc, rúgások). Ettől függetlenhül az Aikido is hatékony, csak egy gond van vele: magyarországon, jó ha egy féltucat mester van aki valósik Aikido-t oktat.


-------------------------------------------------


Irigyellek a tapasztalatod miatt. Biztos végigjártad a világ Aikido dodzsóit és az összes magyar dozsót is, hogy így fikázod a magyar Aikido oktatás minőségét sporikám.

Bár szerintem inkább fingod sincs mi az, hogy Aikido. De nyomasd csak bátran a hülyeségeidet attol az Aikido még mindig népszerűbb mint a te műmájerkedős dzsiudzsicud. :D Az emberek nem hülyék.

2012. nov. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:

Igen, elég sok dojo-ban megfordultam már, és van annyi tapasztalatom, hogy eldönthessen mi a jó és mi nem. Egy olyan helyen, ahol a dobás után az edző azt mondja: "Ne így csináld, mert ha az utcán így dobod le, akkor beveri a fejét a betonba és szétloccsan az agya. Ilyet mi nem teszünk, mert az aikido a szeretetről szól." Egy ilyen helyen biztosra vehető, hogy nem tanulom meg megvédeni magam. ÉS sajnos nagyon sok helyen, nagyon sok mester varázsol, maszatol, fél munkát végez. "Hogy az ember azért gurul ki, mert neki kell, ugyanis ez egy elméleti technika." Ha neked egy harcművész mester ezt mondja, nem fogsz rá furán nézni? És nem csak egy helyen fordult ez elő. Aztán végül csak akadt olyan mester, aki nem misztifikált túl semmit. Akárhogyan támadtam, gyorsan és egyszerűen végeztem a földön. Ő tudta, hogy mit csinál. És igen, elég aikido dojo-ban jártam, hogy lássam kik csinálják rosszul. Ismerősöm is azért hagyta abba az aikido-t mert jött egy japán mester oktatni, és akkor rájött, hogy ezt itt nagyon nem úgy csinálják, mint ahogy kéne. Szóval igen, nyugodtan fikázhatom. Még egy laikus is megmondhatja egy filmről, hogy az sz@r-e vagy sem. Én pedig nem laikusként meg tudom ítélni, melyik aikido-módszertan alkalmas önvédelemre és melyik nem.

Igen, tudom mi az aikido. Hiába minden spiritualitás, meg többi taoista maszlag, ettől függetlenül még egy hatékony harcrendszerről beszélünk (már ahol úgy tanítják). Sokat kutattam Aikido témában. olvastam Ueshiba Morihei életrajzát, ahogy Ueshiba Kisshomaru Aikido könyvét is. És van aikidos ismerősöm, aki nemrég lett első dan-os, és akivel gyakran beszélgettünk z aikido-ról. AZt ő is elismerte, hogy bizony sok dojo-ban folyik a varázslás. És igen, tudom, hogy az Aikido sokkal népszerűbb. A ju jitsu-sok nem kaptak maguknak egy Szegál Pistit...

De hogy műmájer lenne? Ezt igazán nem tudom mire vélni. A Brazil Jiu Jitsu esetleg. De a tradicionális ju jitsu közel sem műmájer. Épp ellenkezőleg, szerintem egyáltalán nem kapja meg a neki kijáró tiszteletet és elismerést. De nem is baj, mert egy dolog jó legyen, ne pedig elismert. Attól, hogy egy művész híres és elismert, még tud sz@rt kiadni a kezei közül (lásd X-faktor meg a többi borzadály) míg egy jó művész bár nem keress addig, életmunkássága többet ér. Az a gond, hogy az Aikido bár hatásos, de nagyon nehéz. Úgy is mondhatnám, hogy a harcművésetek királynője. De iszonyúan nehéz megérteni mi miért van. Ezért vagy rá szánod azt a 10-15 évet, hogy teljesen megértsd, vagy már alapból valamilyen előképzetséhggel érkezel. Persze egy jó aikido dojo-ban már 2-3 év után tudnod kéne valamit produkálni önvédelmi szempontból. De sok helyen viszont észrevételeim szerint nem úgy tanítanak, hogy azt használni is tudd. Ezek a dojo-k keltik rossz hírnevét a stílusnak, s teszik az Aikido-t használhatatlanná egy laikus szemében. De ez nem igaz, csak mi itthon valamit nagyon nem úgy csinálunk, ahogy azt kéne. Persze elismerem, nem jártam japánban, nem éreztem át, ők hogyan csinálják (még). A magam részéről viszont ha egyszer kijutok, akkor már inkább Aiki-jujutsu-t fogok tanulni...

Nem tudom, kedves előttem válaszoló, hogy mért támadtál rám. Nem kimondottan saraztam be semmit, csak közöltem az objektív tényeket. Azt is mondhattam volna,hogy az aikido alkalmatlan önvédelemre mert egy lágy sz@r. Sőt ezt is mondanám, ha nem vettem volna a fáradságot, és kezdek el kutatni.

2012. nov. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
0%
Bocs kedves előttem szóló, de nálam meg az veri ki a biztosítékot, amikor hozzá nem értő amatőrök olyasmiről mondanak véleményt, amiről halvány fogalmuk sincs. Le kéne adnod az egoizmusodból és akkor talán megértenéd a dolgokat. Magadból indulsz ki és azt mondod, hogy ami nem hatékony az nem is jó. Ki mondta, hogy az Aikidonak hatékonynak kellene lennie? A jiu-jitsu hatékony? Egy sz*rt az. Majd amikor a nyóckerben beleverik a fejed a betonba vagy megszurkálnak a mocsoládi discoban akkor beszélj a hatékonyságról. Egy műkörnyezetben tanúlsz műtechnikákat. Nincs semmi baj azzal, ha a dodzsóban szamurájnak képzeled magad, de ha azt kiviszed az életbe is akkor sűrgősen keress fel egy pszichológust mert baj van a gondolkodásoddal. A harcművészetek képességeket fejlesztenek, erőt, ügyességet, de nem azért, hogy hatékony verekedő legyél. A lőfegyver az hatékony. Meg a harcikutya. De nem a heti 3x1,5 óra sportolás. Ettől legfeljebb egészségesebb leszel. Az, hogy elolvastál 2db könyvet, megnéztél 3db Seagal filmet és beszéltél 1db aikidossal, még nem jelenti azt, hogy tudod is mi az Aikido. Ha a Jiu-jitsut szereted, csináld azt. Beszélj aról, hogy az miért jó. Az Aikidot pedig hagyd meg azoknak akik csinálják is és értik is. Te nem érted. Harcművészet. Érted a kifejezést? Művészet. Tudod, hogy az mit jelent? Nem fogom neked elmagyarázni. Ha nem tanítottak meg rá, hát így jártál. Nem is fogod érteni. Ennyivel vagy kevesebb mint mások. De nem baj, te csak foglalkozz a hatékonysággal meg az önvédelemmel. Neked az való. Ez a te utad.
2012. nov. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:

Kedves 5. nekem te tűnsz egy hozzá nem értő amatőrnek.

"Ki mondta, hogy az Aikidonak hatékonynak kellene lennie?"

Senki nem mondta, ez tény. Egyetlen harcművészetet sem hoztak létre az egészségesebb életmód kedvéért, Uesiba Morihei is azzal a céllal alkotta meg az aikidot, hogy egy igazán hatékony önvédelmi rendszert alakítson ki. És képzeld, az ilyen edzéseknek, a mozdulatok százszor, ezerszer, tízezerszer való ismétlésének is éppen az a lényege, hogy az életebe kivigye az ember! Mert ennyi idő után olyan feltételes reflexek alakulnak ki az emberben, hogy ha az utcán megtámadják, gondolkodás nélkül, reflexből képes cselekedni a begyakorolt mozdulatok alapján.

Szóval harcművészet. Mit is jelent? Ajánlom, nézz utána!

2012. nov. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:

Kedves Gaebrol! Én meg ajánlom neked, hogy reflexszerűen menj le a nyóckerbe "Nem vagyok cigány" feliratú pólóban és teszteld a harcművészet hatékonyságáról szóló elképzelésedet :D


"Egyetlen harcművészetet sem hoztak létre az egészségesebb életmód kedvéért,"


A shaolin kung-fut peldául pont ezért hozták létre meg az összes kínai eredetű harci művészet erről szól, hogy másodlagos a harci jelentősége, elsődleges az egészségmegőrzés és a holisztikus életmód. De neked ezt minek is magyarázom? Te is csak egy lakótelepi szamuráj vagy lila ködös elképzelésekkel. Szerintem gyere le a drogokról. Túl sok akciófilmet néztél te is Haha :D

2012. nov. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:

Az igazi harcművészek nem hülyék, hogy keressék a balhét. Ezeknek szellemisége is van, egy igazi harcművész ha teheti, elkerüli a konfliktust. Ha viszont nem, akkor nagy hatékonysággal védi meg magát.

Hmm... eddig se gondoltalak egy nagy IQ-bajnoknak, de mostmár látom, hogy nálad komoly gondok vannak. A saolin kung fut 1500-2000 éve azért találták ki a szerzetesek, hogy védekezni tudjanak a környéket és őket fenyegető banditák ellen. Az, hogy ezt megtöltötték a gondolkodás- és életmódjukkal, semmit sem von le a harci értékéből. Nem véletlen HARCművészet a lényege, ha ezt eddig nem vetted volna észre :)

De neked ezt mindek is magyarázom? Te is csak egy vagy a modern "civilizáció" által elbutított embercsordából, aki sosem fogja megérteni, mi is valójában egy harcművészet!

2012. nov. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:

"Az igazi harcművészek nem hülyék, hogy keressék a balhét. Ezeknek szellemisége is van, egy igazi harcművész ha teheti, elkerüli a konfliktust. Ha viszont nem, akkor nagy hatékonysággal védi meg magát."


És ezt melyik mesekönyvben olvastad? :D Ha sohasem próbálod ki, sohasem tudod meg. Az "igazi harcművészek" bizony megfelelnek a kihívásoknak. Az "igazi harcművészeti" tudásoddal sehol nem vagy egy börtönben edződött bűnözővel szemben. Ja, hogy ő nem nevezi magát "harcművésznek"? Még jó, mert nem is az. A harcművészetnek a dodzsóban a helye és nem az utcán. Ilyen hozzáállással nem sokáig maradnál életben IQ bajnok :D

2012. nov. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:

Na látod, pont erről beszéltem! Fogalmad sincs, mit jelent harcművésznek lenni, hogy hogyan gondolkozik egy harcművész.

Egy börtönkondiban szocializálódott agresszív állatnak esélye sincs olyan ember ellen, aki bármelyik (!) harcművészetet profi szinten űzi, csakhogy egy igaz szívű aikidoka (vagy bármelyik másik ágazatot említhetném) nem kérkedik az erejével, mert nem az a célja ennek a tudásnak.

2012. nov. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!