Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az miért lehet, hogyha arra...

Az miért lehet, hogyha arra kerülne a sor, hogy valakit el kéne verni egyszerűen képtelen vagyok verekedni vagy agresszíven viselkedni?

Figyelt kérdés

Ezt már rég megfigyeltem magamon, ezt a mentális gátat ,hogy van amikor gond nélkül felhúzom magam kiállok magamért és már a habitussal nyert ügyem van viszont van amikor egyszerűen ha arra kerülne a sor lehet hogy képtelen lennék megütni valakit. Noha a testi erőm meglenne hozzá tehát nem egy kétszer akkora erősebb ellenfélről van szó.

Ne értsetek félre ez lehet úgy jöhet le hogy én ezt keresem de nem sokszor volt ilyen az életemben. És miért van az ,hogy néha egyszerűen nem tudok fellépni ez ügyben?Leblokkolok vagy nemtudom - nem megijedek- csak egyszerűen el akarom kerülni a helyzetet.


2012. nov. 8. 22:23
 1/9 A kérdező kommentje:

És most nem az erkölcsi oldala érdekel tudom hogy elkerülni a legjobb...

De ez nagyon rossz: például ha valaki beszól egy átlagos köcsög aki nem képes befogni tudom mit kéne tennem: odamenni és beverni a pofáját vagy legalább csak befenyíteni ,hiszen tudom magamról ,hogy a testi erőm megvan hozzá azonban képtelen vagyok megtenni. Ez miért lehet?

2012. nov. 8. 22:23
 2/9 anonim ***** válasza:
Mert más az elképzelés és más a gyakorlat. Lehet hogy te azt hiszed magadról hogy simán képes lennél leütni de ez csak elképzelés, az egód, "valódi" esetlegesen "éles" szituációban megvillan hogy mennyire is vagy cselekvőképes ilyen helyzetekben. De a legjobb ha kerülöd az ilyesmit( ezt akkor is fontosnak éreztem ha te teszel az erkölcsre)
2012. nov. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem soha ne válaszd az erőszakot. Szavakkal is el lehet intézni bárkit. Ha pedig bevered az arcát feljelent és akkor baszhatod az erkölcsi hanyagságodat.
2012. nov. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Majrés vagy. Paragép, beszari, gyáva, stb.


Mindamellett hozzáteszem, hogy a fent említett úriemberek kerülnek legritkábban szituba, mivelhogy eredendően kerülik a kényes helyzeteket. És hidd el, ez jobb önvédelem, mint akármi más.

2012. nov. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mert még ember maradtál egy szar, erőszakkal teli világban.
2012. nov. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kiskutya ugat...

Minél jobban fitogtatja valaki az erejét, annál kevésbé bízik magában.

2012. nov. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ÉN ha beszólnak - mind amellett hogy tudom, fölényben vagyok a küzdősport múltból adódóan - elintézem egy lenéző "ki a f*sz vagy te, hogy hozzám mertél szólni?" nézéssel. Ettől aa többség vagy elkezd még hangosabban kiabálni, ami ugye kiállítja a gyengeségét...a komolyabbak akkor már megindulnak feléd...úgy 10-ből egy. Velük meg úgyis muszáj verekednem.
2012. nov. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

mert idegen,ismeretlen számodra az ilyen élethelyzet,cselekvés és ez félelemmel tölt el.

és nincs meg a hozzáértésed,rutinod az adott cselekvésben.

amúgy meg valóban.

a világ legsz@rabb érzése az amikor meg kell csinálnod valamit,de fingod nincs róla,hogy hogyan is kellene, mégis elvárják az eredményt.

ha járnál edzeni,bunyózni a héten párszor,akkor rövid idő alatt megszoknád a stresszt,meg azt is,hogy nincs abban semmi,ha jól pofán vágsz valakit,meg az se egy nagy dolog ha téged vernek le időnként.

ez a testi erő dolog meg?:)

lófaszt sem számít,már nem azért.

lebirkóznád birkó tudás nélkül,vagy mi?

2012. nov. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én abból èlek hogy embereket verek...nem menősködni akarok de mindig is gengszter akartam lenni és ezszámomra megfelelő.

Gyerekkoromban is ha valaki egy rossz szót mondott nekem a suliba ott helybe nekimentem. Volt olyan is akinek betörtem az orrát mert anyázott.

Nem értem hogy mért vannak ilyen papírkutyák hogy nem bírják megvédeni magukat.

2013. ápr. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!