Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi kalóriát vigyek be...

Mennyi kalóriát vigyek be tömegnöveléskor? (nagyjából tisztába vagyok, csak most olvastam valamit és összekavarodtam)

Figyelt kérdés

Most olvasom Bunny könyvében, hogy a szénhidrátbevitel tömegnövelés estén 5g/tskg, fehérje 2g/tskg kell, makronutriensek aránya 50-70% ch, 20-30% fehérje és 10-20% zsír kell.

70kgos ember esetében ch+fehérje kalóriatartalma 1960kcal mert 350+140=490 és 4x490=1960kcal. Ehhez a zsír ha az 1980kcalt vesszük 80%nak, akkor zsírból 495kcal-t juttatunk be, összesen kb 2500 kcal.

Viszont a shopbuilderen olvasom, hogy tömegnöveléshez 52-56kcal/tskg kell, ami kb 3800kcal egy 70 kilós embernél..akkor hogy is van ez?



2012. nov. 11. 23:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Így a jó:

Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch). 

Ezekből kellene leginkább összerakni: 

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg. 

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség. 

zsír: omega3, lenmagolaj. 

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is:  [link]


Zsír az kb 1g x ttkg. Így már tudsz számolni.

2012. nov. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ, reméltem, hogy még fent leszel :)

így is kiszámoltam, 2,5 fehérjével és 6 chval 1 zsírral és így is 3000kcal jött ki. ez elég? mert ahogy írtam, a shopon ahogy számoltam 70kilóra 3800kcalt ír..

2012. nov. 11. 23:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a kalkulátor nem jó, bunny is írta már sokszor. Egyébként meg, ha nem elég, nem fejlődsz vele hetente kb 0,5 kilót, akkor emeled a ch-t.

Ez genetikafüggő is, nekem elég 4g x ttkh ch is. Tehát nem lehet megadni egy olyan értéket, ami mindenkire érvényes. Reggel leszek majd.:)

2012. nov. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ok, köszönöm mégegyszer, akkor neked hiszek :) jóéjszakát!
2012. nov. 11. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!