Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik a hatásosabb, amelyik...

Melyik a hatásosabb, amelyik jobban fogyaszt?

Figyelt kérdés
Napi 25 perc szobabicikli vagy napi 30 perc ugrálókötél?
2012. nov. 28. 10:06
 1/6 Sznofru ***** válasza:
szobabicikli jobb, de egy idő után emelni kell az időt.
2012. nov. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ahhoz hogy zsírt adj le vele, szükséges szálkásító diéta is. Önmagában nem fogyaszt egyik sem, mivel, ha nem leszel így sem kalória deficitben, akkor nem adsz le vele fölösleget.

A kettő közül bármelyik jó és attól is függ, hogy milyen intenzíven végzed. Viszont ha túl intenzív a mozgás, akkor anaerob tartományba kerülhetsz, ahol már az izomvesztés is esélyesebb.

Én a bicajt választanám, azzal könnyebb aerob tartományban maradni, ahol nagyobb arányú a zsírfelhasználás, viszont tényleg növelni kellene idővel 40-50 percre az edzéseket.


Akkor jók ezek a 20-25 perces edzések, ha intervallumban végzed, azaz 1 perces nagyobb intenzitású edzések váltakoznak 1,5 perces lazább szakaszokkal. Így nagyobb az edzés után un. after burn hatás. Tehát még órákkal az edzés után is fokozottabb az anyagcsere, ezáltal a zsírfelhasználás is.

De ezt kezdőknek nem ajánlják.

2012. nov. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Már 1 éve szoba biciklizek és azzal sikerült sokat fogynom,de már unom és már nem is segít sokat úgy vettem észre.Tegnap megtaláltam az ugrálókötelem és kipróbáltam és gyorsabban lefáradok mint a biciklitől,ezért gondoltam, hogy váltok kötélre.Napi 2x 30 percre kötélre gondoltam.Fenék tájékról meg comb-has-csípőről szeretnék még formásodni.Meg a kötéllel meg a kezeim is megmozgatnám ezért gondoltam, hogy talán most már hatásosabb lenne az ugrálókötél.160 cm magas vagyok és ma reggel amikor méreckedtem 51 kg voltam.
2012. nov. 28. 10:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor már nem sok fölösleg lehet rajtad. Formásodás=izmosodás, mivel az izmok adják a formát.:)

Ehhez viszont jó lenne egy kis súlyzós edzés is, pl guggolás, kitörés, merevlábas felhúzás, de felsőtestre is lehetne dolgozni.

[link]

2012. nov. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Sznofru ***** válasza:

Az, hogy lefáradsz, egy dolog.


Az aerob edzés oxigén jelenlétében történik meg, ebben az esetben segíted elő az aerob tevékenységgel az ún. zsírégetést (ami nem csak ekkor van, hanem a megfelelő táplálkozással egész nap).


Az anaerob edzés oxigénhiányos állapotban van. Tehát amikor jól kifáradsz ugrókötelezés közben és majdnem kapkodva veszed a levegőt, akkor oxigénhiányos állapot áll fenn, ergo nem aerob az edzésed.


Persze létezik intervallumos, és még megannyi edzésmódszer a felesleges zsír eltávolítására, de ahhoz komolyabban tudni kell a dolgokat.


Senki sem mondta, hogy a diéta könnyű. De nem csak kerékpár létezik.

2012. nov. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2012. nov. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!