Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjem el?

Hogyan kezdjem el?

Figyelt kérdés
175cm magas vagyok 75 kg van rajtam zsir és szeretnék el kezdeni komolyan tornázni és nem tudom hogy mit egyek kellene valami étrend meg edzésterv kérlek segitsetek
2012. nov. 28. 23:00
 1/2 anonim ***** válasza:
bodybuilder.hu
2012. nov. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha zsírt akarsz veszteni akkor szálkásítanod kell. 3g x testtömeg kg fehérje és 1-2g x testtömeg kg szénhidrát adja az étrended alapját. (Fehérjeforrások: szárnyasok, hal, sovány marha, tojás, sovány túró, protein turmix. Szénhidrát: Zab, rizs, hajdina, durumtészta, teljes kiőrlésű kenyér.)

2g szénhidrátról indulj és ha nincs meg a heti 0,5-1kg fogyás (ennél több ne legyen), akkor csökkentsd. Mellé menjen rendesen a súlyzós edzés (ha kezdő vagy, akkor 2 hónapig teljes testes edzés) illetve heti 4-5 aerob edzés 45-50 percig.

Edzéstervnek egyelőre elég lesz ez is:


[link]


Később osztott edzéstervre térj át. De én 75kg-al nem szálkásítanék, ha nem vagy vészesen bezsírosodva. Ha később szeretnél izmosodni, akkor inkább tömegnövelést kezdj el, aztán majd leszálkásítasz nyárra.

2012. nov. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!