Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzés utáni turmixba a glutami...

Edzés utáni turmixba a glutamin tényleg képes helyetesíteni a gyors ch-t? Ezt most akkor h működik konkrétan? és ha glutamin mellé teszel gyors ch-t akkor hatékonyabb lesz a beépülés vagy mi?

Figyelt kérdés
2012. dec. 3. 20:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Képes már 10-15g glutamin is visszatölteni a ch raktárakat, erre cikkek is vannak, de most telóról nem tudom gyorsan megkeresni.

Ha ch,t teszel mellé, akkor a cukor megy gyorsan a ch,raktárakba a glutamin pedig segithet az izomszövet regenerálódásában.

2012. dec. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Azt mondják...

[link]


Én speciel azt éreztem (meg a barátnőm is), hogy a glutamin tényleg segít visszatöltésben érzésre is. Kevésbé vagyok hulla.

2012. dec. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
még azt magyarázzátok már el nekem h vki edzés közbe miért iszik 10g bcaa-a meg 60g gyors ch-t? a bcaa-t megértem mert az gátolja az izombomlást, de edzés közbe gyors ch minek?:O
2012. dec. 3. 21:16
 4/12 anonim ***** válasza:
szerintem pont nem kell ch-t iszogatni edzéskor, mert az a lényeg, hogy lemerítsük a glikogénraktárakat, mivel így edzés után a gyors ch, mintegy pumpaként húzza magával az aminosavakat is az izomsejtbe.
2012. dec. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
hát ezt fouad abiad szokta néha vagy mindig (nem tudom) alkalmazni,én sem értem h miért
2012. dec. 3. 21:26
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem értem, de gondolom, hogy erre is kitaláltak már valami elméletet. Ebben a sportban mindenkinek igaza van, csak jó ideológiát kell gyártani hozzá.:)
2012. dec. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Montez, tehát elméletileg glutaminnal kiváltható az edzés utáni gyors ch, ergóó.. tudod mire gondolok.
2012. dec. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez igazából kérdés volt, csak kevés kérdőjel került a mondat végére :))
2012. dec. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, kiváltható glutaminnal, de az nem olcsó.:)
2012. dec. 4. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Két nézet ütközik egymással nap mint nap. Az egyik azt mondja egyél olyan tömegnövelőt ami igen magas szénhidrátot tartalmaz, ráadásul abból is a rosszabb fajtát (dextróz, malto).


A másik nézet azt vallja, legyen egy All-in-one, ami anabolikus növényi kivonatokkal is manipulál. 1:1 arányú protein/szénhidráttal.


Tömegnövelő tápkiegek területén léteznek All-in-One termékek melyek a protein és szénhidrátokon kívűl igen sok teljesítményfokozót, anabolikus növényi kivonatot tartalmaznak, mint pl.:

Createston:

[link]

Creasteron:

[link]

IsoMassXtreme:

[link]

VipDelux

[link]


És egyre több érdekes alternatíva van még:

- Edzés után whey izolátum + 20g glutamin (minimum), mely esetben a glikogénraktárak úgy töltődnek fel, hogy zsírlerakódás nem történik.


- Egyes edzők a magas glikémiás indexű gyümölcsöket (ananász, banán, ő.barack, szőlő) pépes maszáját (az össz. szénhidrát 40%-ban) keverik össze maltóval, és ajánlják a klienseiknek.

2012. dec. 4. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!