Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Rendvédelemnél szeretnék...

Bourne kérdése:

Rendvédelemnél szeretnék elhelyezkedni, és érdekelne, hogy melyik küzdősportot ajánlanátok. Mellette meg szeretnék MMA-zni. Megoldható?

Figyelt kérdés
2012. dec. 6. 19:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hányszor fogod még ezt megkérdezni?
2012. dec. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%

Egy a gond.


Hogy nincs röhejesebb dolog a muay thai-os rendőrnél!!!

De az MMA-s sem sokkal jobb.

Az erőszak elkerüléshez és megfékezéshez kell értenie egy rendvédelmisnek (tök mindegy hogy rendőr, katona, akármi) ehhez HARCMŰVÉSZETI tudás kell, mert ha ilyen nincs akkor fel fogják törölni vele a padlót, és nem ő fog másokat rendre utasítani.

2012. dec. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Persze, hiszen az atlag kissebbsegi bajkeverok szuletett harcmuveszek altalaban... (Kolomar Bruszli, Sarkozi Dzsekicsen) Egesz veletlenul nem thai-chi-znijuk kellene? :D
2012. dec. 7. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A Taichival túlképzettek lennének.

A Jujutsu teljesen hatékony, elsajátítható jól bevált gyakorlatias rendszer, alkalmazták is, alkalmazzák is, vissza kell térni rá.


Az utcai erőszaktevők nem harcművészek. De hidegfegyverrel csatatérré változtatják az utcát. Egy késsel hadonászó képzetlen de elszánt ember veszélyessége szinte leírhatatlan. Mivel nem lehet egyszerűen lelőni tűzfegyverekkel, illetve a közelre is pontatlan rendőrségi szolgálati fegyverek nem képesek hatékonyan megállítani egy késelőt (viszont miután a rendvédelmit levágták mindenképpen halált okoznak a leadott lövések, csak nagy a késleltetés) ezért szükséges az a fajta pusztakezes képzés, ami az emberek elfogását, de nem kizárólagos megölését teszi lehetővé. Nyilván erre a Taichi is képes de ott a gyilkolás kap nagyobb hangsúlyt, szerintem.

Viszont a Jujutsu rengeteg olyan technikát gyakorol, ami lefegyverzi az embert, aki még kihallgatható állapotban marad. Ez a jó rendszer rendvédelemre.


Persze lehet ilyen céllal Wudangot, Taichit is oktatni, de ehhez nincs elég Wudang vagy Taichi mester (instruktor) Magyarországon.

2012. dec. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Tai chi-val verekedni? Te idióta vagy, kedves előtte, szóló!

Képzeljünk már el egy Tai chi kontra MMA meccset, mi lenne ott? Vérfürdő. A Tai chi egy egészségmegörző, filozófikus mozgáskultúra ami arra nagyon is jó. Nem arra van kitalálva, hogy önvédelmet gyakoroljanak vele. Szóval, a kérdésre válaszolva akkor tök mindegy melyik küzdősportot választod, csk az full kontakt legyen ezen belül bármi jó: ökölvívás, thai box, bjj. De ha MMA-t akarsz, akkor annak a bjj leginkább az alapja.

2012. dec. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

20:53

[link]


Ehhez én nem fűznék hozzá semmit, mindenesetre kívánságod teljesült...

2012. dec. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

5. válaszoló!


Egy pár mondat erejéig komolyan írnék Neked.

Gondolkozz el azon, hogy a Te igazságaid min alapulnak, mi alapján ítéled meg a Taijit, vagy mi alapján tiszteled, tartod hasznosnak a full kontact szabályrendszerű küzdősportokat.


10 másodperc alatt rájössz arra, hogy küzdősportok gyakorlásával sosem fog senki eljutni arra a szintre, hogy másodpercek alatt végezzen egy ellenségével (támadójával).


Akkor meg miről beszélünk..?


Amit nem fogsz tudni egyedül átgondolni, mivel nem ismered a harcművészeteket, az a Taijiban rejlő potenciál. Harcra használták, gyilkolásra. Pont ma foglalkoztunk vele, hogy a Taichi tulajdonképpen nem gyógyító mozgás. Beteg embereket nem gyógyít meg.. Én mindig egészségmegőrző edzésként szoktam ajánlani (nem gyógyítónak) mert bármely Taichi edzés egy jó mozgásra tanít. Ellenben azzal azért legyünk tisztában, hogy az igazi Taichi nem formáról szól, hosszú időn át letisztult és tökéletesített mozdulatokat, minden helyzethez alkalmazkodó elveket használ. Méltán lehet a kegyetlen és brutális harcművészetek királyának tekinteni. Csak civileknek ilyen veszélyes dolgokat nem nagyon tanítanak, meg egyébként is Magyarországon nem divat valamit igazán kitanulni, az itthoni harcművészeti (de küzdősport) világban is olyan formák vannak, akik hozzám képest is gyengék, pedig én nem tartom magam képzett harcművésznek.. csak a gyenge mezőnyből már-már kiemelkedőnek.


Mielőtt valamit leszólunk, gondoljuk át hogy ismerjük-e eléggé a dolgot, vagy csak annyira van fogalmunk róla mint bárkinek.

2012. dec. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én voltam az ötödik. Nem látatlanban írtam. Thai chiztam évekig, aztán kung fuztam évekig. Aztán elmentem boxolni... És ez alapján a véleményem megalapozott. Az a baj ezzel az oldallal, hogy itt elszált kis kamasz hülyegyerekek írogatják az élet igazságait, persze nagy valószínűséggel a kérdezők is ők. Szóval hagyjuk ezt a tai chi kontra MMa dolgot. A fenti videó pedig kamu. Aki verekedett már életében az látja. A pálcika méretű tai chi emberből lótakony sem maradna, ha ez a küzdelem nem egy megrendezett ostobaság lenne. Egyébként érdemes rákeresni a youtube-on. Vannak fönn tai chi kontra egyéb harcművészetek videók. Elég sok. Szóval hátrébb az okoskodó ostobaságokkal:))
2012. dec. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Még mindig nem írtál semmit a saját rossz tapasztalataidon kívül. Barátom, ha rajtam állna a döntés, hogy Magyarország kamu harcművész edzőtermeit és a mestereket bedarálják-e egy Norbiupdét fitness sütibe, lehet hogy az igen gombra nyomnék..

Ne keverjük már össze a lótakony magyar "hárcművészet" edzéseket a valódi harcművészetekkel!


Ma volt a Wudang Shan Egyesület nyílt napja (Újpesten) egész nap gyógytornák, önvédelem és kung-fu. Na erre azt mondom hogy sokan csorgathatnák a nyálukat, ehelyett bu.zi sportkaratéra járnak, meg mindenféle malacpankrációra.. mert nem esik le nekik, hogy hol tanulhatnának komoly dolgokat. Kicsit átmentem fikázásba, már nem törlöm ki...


Szóval, az van hogy nem mindenhol úgy oktatják a Tájcsítot meg a Kungfutot hogy az valóban harcra alkalmas. De te megkérdezted hogy ha ezeket gyakorlod, akkor te majd leszel nagy ügyes és erős, izmosabbaknál is erősebb? Ígértek neked harci készségeket? Mert nem ám úgy van az, hogy valaki megtanul egy formát, azt eljárja és ő lesz a Bruce Lee.. nem erről szól nagyon sok edzés, és ezért még nem feltétlen kell elpusztulniuk, csak különböztessék meg az ilyen edzéseket.


Én is gyakoroltam boxolókkal. Tényleg nem ütnek rosszul, akik meg komolyan tolják, profik és nehézsúlyúak, na így gyakorolni az én 73 kilómmal így már izgalmas. És ezután is azt mondom, hogy érdemes megismerni igazi harcművészeteket.. ilyen megtapasztalások után mondom csak igazán :) Jó dolog néha küzdősportolódni, a Te tapasztalatod is jó volt, mert megtudtad hogy milyen átverésekkel hülyítik az embereket.

És miután ezeket leírtam, én leszek a bunkó agyagedény, mert leírom hogy a kamuarcművészetek átverik az embereket és nem vetnek túl jó fényt a valódi harcművészetekre, az eredeti stílusokra.. De igazam van.

2012. dec. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A tai chi az tényleg alkalmas arra, hogy gyilkoljon vele az ember. Régen a kínai császár testőrei javarészt a Chen dinasztiából került ki, akik a saját tai chi irányzatukkal (Chen Tai Chi Quan) fejlesztették tökélyre a gyilkolást. Míg Japánban a legjobb kardvívók a szamurájok voltak, a legprofibb kínai kardforgatók a wudang szerzetesek és a tai chi mesterek voltak. Gondolom hallottál a tai chi egyenes kardról. A kínai kardvívás alapja is a tai chi.

A probléma az az, hogy a tai chi-t manapság csak az egészségmegőrzés végett oktatják. Nem tudok arról, hogy létezne itthon kombinatív harci tai chi. (Kínában biztos van.)

Mondom én úgy, hogy nem vagyok sem kung-fus, és nem is tai-chizok.

2013. márc. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!