Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Itt van 3 cipő, futáshoz...

Itt van 3 cipő, futáshoz kellene, melyiket vegyem? Aki tapasztalt és ért hozzá válaszolna nekem?

Figyelt kérdés

Itt van az első, FILA cipő, leárazva 7.000Ft-ra

Fitnes cipőnek van írva, így ez gondolom nem jó:

[link]


A második Fila, ami sokkal szimpatikusabb, 10000Ft-ért:

[link]


És végül a 3., amit én laikusként legjobbnak gondolnék, egy Nike 11000Ft-ért, de ez is csak "fitnes" cipő

[link]


2012. dec. 6. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Én Saucony fan vagyok, de most egy Asics-et használok.A Deichmannos cipők nem bírják túl sokáig, én elnyűvöm 2-3 hónap alatt, de ha nem futsz olyan sokat max heti 30 km-t akkor ajánlom a 2. cipőt, a többi elég borzalmas.Ha komolyan gondolod érdemes beruházni egy márkásabbra, pl Saucony, az Asics ami most van nem jön be. D:


Nike-val vigyázz, túlságosan hamisítják, szint igaz ez az Adidas-ra és Puma-ra.A többi pedig sajna csak gyenge minőségű.


De ha tényleg nem profin akarod csinálni a dolgot az a lényeg hogy teszteld le, mennyire fogja fel a becsapódást és vedd meg azt ami a legkényelmesebb, márkától függetlenül.Ha hamar megfájdul a lábad irány a kuka. Sok sikert. :D

2012. dec. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ezek egyike sem futócipő. És ezzel nem az a fő baj, hogy nem elég strapabíró (bár az is, ha gyakran kell újat venni), hanem az, hogy a lábadat sem védi rendesen. Nem elég stabil, nem elég masszív, nem véd a futás során keletkező hatalmas ütődésektől, amit lehet, hogy nagyon hamar meg fogsz érezni. De ha nem nagyon hamar, akkor lassan, fokozatosan.


Szóval ezek egyike se jó. Az előző összefoglalta a lehetőségeket. Én is csak Saucony cipőkben futok. Nézd meg őket, és talán látni fogod, mi a különbség. Árban úgy minimum a duplája, de szerintem ezt nem tudod elkerülni. Csak akkor teszel jót magadnak, ha nem a semmire se jó "sportcipőt", hanem futócipőt veszel.


[link]

2012. dec. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, és megfogadom a tanácsotokat!


Ezt néztem ki:

[link]


Akciósan nem is sokkal több és ha tényleg jót teszek magamnak, akkor az a pár ezer Ft jó befektetés.


Ez már megfelelő? A Felső Tisza parton betonon szeretnék futni, kocogni és ahhoz keresek.

2012. dec. 7. 15:16
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy fokkal jobb, de nem az igazi ez sem. Talán elkerülte a figyelmedet, hogy ezt is elsősorban gyalogos sportokhoz ajánlják, illetve nem azt írják, hogy futáshoz, hanem csak kocogáshoz. A kocogás lassúbb a futásnál, ezért kisebb igénybevételt jelent a cipőnek is, meg a lábnak is (A 8 km/óra alatti mozgást nevezzük kocogásnak.) Ezt kell megfontolni, de ha tényleg futni akarsz, mégis csak egy futócipőt kéne választani.


Ha szolnoki vagy, nehézséget okozhat a Saucony beszerzése is, mert általános üzletekben nagyon szűk a választék ebből a márkából. A Bp. Szentendrei úti boltjukban van szinte mindenféle, de oda el kell menni. Talán megéri, mert ott az eladók is profik a futásban, és ha bizonytalan vagy, tudnak megfelelőt ajánlani.


És javasolnám még ha lehet, a beton kiiktatását. Nem biztos, hogy ártani fog, és nem biztos, hogy hamar, de ez egy nem természetes közeg, túl nagyokat ütődik rajta a láb, amit legfeljebb egy drága betonra tervezett cipővel lehet kiváltani. Biztos találsz olyan megfelelő helyet is, ami nem betonos.

2012. dec. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!