Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a különbség a cheerleading...

Mi a különbség a cheerleading és az akrobatikus pompon között?

Figyelt kérdés
Nektek melyik tetszik jobban? Melyiket ajánljátok egy 14 éves lánynak?

2012. dec. 7. 17:13
 1/2 anonim válasza:

Nem tudom, mit értesz akrobatikus pompon alatt, sosem hallottam még róla.

A cheerleading egy amerikai eredetű sport, ami mára két részre bomlott: az amerikai foci (és egyéb sportok) meccseken való szurkolás, amiből eredetileg is kiindult a dolog (itt vannak pomponok is nem ritkán a lányok kezében :) ), illetve ma már létezik all-star cheerleading. Ez egy saját, egyéni pontrendszerrel, és remek versenylehetőségekkel rendelkező sportág. íme a tavalyi világbajnokok, hogy lásd, miről is van szó: http://www.youtube.com/watch?v=8gal0VvAnJE


mindkét ágnak megvannak a maga szépségei, utóbbi kicsit nagyobb elhivatottságot igényel, és persze keményebben meg kell dolgozni a látványos eredményért.

Ha a szurkolós, táncos, pomponos vonal érdekel, több lehetőséged van Budapesten, pl: [link]

ha viszont az all-star cheerleadinget próbálnád ki inkább, csak is a Topflyerst válaszd :) [link]


remélem segíthettem!

2013. jan. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia:)

Én 15 éves vagyok, a Topflyers tagja. Ha szeretnéd kipróbálni a cheerleadinget várunk a csapatban. Én nagyon szeretem, a csapat szuper, az edzők rendesek.


Egyébként az akrobatikus pompon inkább tánc, csak pompont használnak kellékként és van benne egy két emelés. Itt van erről is egy videó: [link]

2013. febr. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!