Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szemüveges vagyok és elmennék...

Szemüveges vagyok és elmennék valamit harcolni, gondolok is MMA-ra vagy thaibox-ra vagy ilyesmi küzdősportokra, ezt, hogy tudnám megoldani?

Figyelt kérdés

2012. dec. 23. 22:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Kontaktlencse vagy látásjavító lézeres műtét. Utóbbi kicsit húzósabb árban.
2012. dec. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lencsét hanyagold
2012. dec. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 aikiboxer ***** válasza:
Lemehetsz bármelyikre, de ha versenyezni szeretnél, 3.5 dioptriától kezdve kitiltanak örökre a retinahártya-leválás veszélye miatt. A küzdelem közben egyáltalán nem zavar, ha nincs rajtad szemüveg. Kontaktlencsében tilos bunyózni.
2012. dec. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ahogy említették, egyszerűen vedd le amikor mozgtok vagy verekedtek.

Ha homályosan is, de azért gondolom látsz valamennyit. Nem olvasni kell, hanem a mozgást érzékelni.

2012. dec. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

nem gy mert lejárni lefogok csak kesztyűzésnél szar, mert 6,5 +-os a szemem :/ hát mit mondjak nem homályosan kb. semmit, de kontaklencsét nem akarok mert az eltörik ezt még ennyire sem fogok látni :S

amugy a lézeres szem műtét ér valamit vagy az csak valami átmenteti, vagy az hogy van? nem vágom fáj?

2012. dec. 24. 00:31
 6/9 aikiboxer ***** válasza:

Az, hogy látsz-e valamit vagy nem, érdektelen ahhoz viszonyítva, hogy milyen veszélyben van a szemed. Konkrétan a 6.5-ös szemnél kapsz egy erősebb ütést a szemgödörre, és úgy leszakad a retinahártyád, hogy soha vissza nem műti senki. És vége a szemednek.


Ez sajnos nem játék. Én a helyedben nagy ívben elkerülném a küzdősportokat, ne kockáztasd a szemed világát.

2012. dec. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 cmkrisz válasza:
lehet 3.5 ez alatti dioptriától talán lehet de színes konctag lencsét mert asz talán meg találod a földön de ha önvédelem re kéne az mma akkor lehet szemüveg be de ha fütyi vagy és nem tuc védekezni akkor ne küzdő sportolj
2013. febr. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is szemüveges vagyok és karatézok.Edzés közben rajtam van a szemüveg.Rajtam kívül még van kb. 5 szemüveges,köztük a sensei és az egyik edző is,akik szintén viselik a szemüvegüket edzésen.
2013. ápr. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem egyik birkózó edzőtársam birkózik kontaktlencsében, pedig azt hiszem -1.25 dioptriája van, tehát nem olyan erős rövidlátás, hogy akadályozza edzésen.

Edzőtáborban is napi 3 edzést, ebből 2 küzdő, nyomott végig, majd edzések után a Balatonban fürödtünk és csak este vette ki a lencsét.

Egyébként Anderson Silva többszörös MMA-bajnok is szemüveges.

2013. okt. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!