Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportot ajánlotok?

Héarnold kérdése:

Milyen küzdősportot ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Milyen küzdősportot ajánlotok nekem? Még általános suliban kipróbáltam ilyen kardozós, nundzsakuzós valamit, aminek már a nevére nem emlékszem. Érdekes volt, de nem

elégitett ki. Aztán kipróbáltam a wingtsun-t, ami tetszett, az edzőnk néha nagyon kemény tréningeket tartott, de egyoldalúnak tűnt.

Kevés lábhasználat, meg a földharc hiánya. Mondjuk a kéz sokoldalú kihasználása bejött, de mégis kicsit álmosnak találtam.

Olyasmire gondolok, ahol ütés és rugás is van, illetve földharc is. Előre is köszi!


2012. dec. 28. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Krav Maga
2012. dec. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Box.

Pontosan miért akarsz rúgni és földharcolni, ha egyszer üthetsz, ráadásul jól megtanítanának ütni?


Földharcolni birkó (szabad fogású) vagy brazil jutsu edzésen kell.


Az álló küzdelmet és a földharcot pedig nem biztos, hogy egybe kell mosni.. mivel ilyen küzdősport eleve nincs (vagy nem túl elterjedt) olyan szabályrendszerű küzdelem lehet, amire te gondolsz.


Esetleg magyar kempo, de.. hát nem lehet több jót elmondani róla mint a 'kravmagáról'. Ráadásul küzdősport volt a kérdés, az 1. válasz nagyon ott van :D

2012. dec. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azért nem voltam elégedett, mert az egész testet megmozgató sportot akartam. A kezem bazira kifáradt, de olyan merevnek tűnt kicsit a wingtsun. Lehet, hogy fölösleges elvárás, hogy álló és földharc is legyen, de nekem igy tűnik egésznek. Ahogy nézegettem neten, a kempo és jiu jitsu tűnt ilyen ilyen mindenes küzdősportnak.
2012. dec. 29. 15:11
 4/8 anonim válasza:

Valószínűleg eléggé félreinformáltak téged a Wing Tsunnal kapcsolatban, ugyanis pont egy olyan harcművészet ami a lehető legtöbb szituációt magában foglalja. Van ütés, rúgás és földharc is, de az utóbbi kettő csak később lép be. Ezt egyébként én sem értem, hogy miért így van, mert elég nehéz ezek nélkül hatékonyan harcolni. Én is a WT-t űzöm, de mellette kiegészítem úgy ahogy helyesnek érzem.

Hogyha nem fekszik a Wing Tsun, akkor MMA-t mondanék neked. Ha nem kóklerekhez jársz, ott komoly tudásra tehetsz szert. Csak az eszed is legyen helyén. A legtöbb baj ott van az ilyen helyekkel, hogy a szellemi fejlődést, amit a küzdősportnak nyújtania kellene, szeretik elfelejteni.

2012. dec. 31. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Küzdősportokban olyan nagyon sok fejlődést nem fognak nyújtani. Nem cél.


Azért írtam az ökölvívást, mert annak van funkcionális értelme: megtanulsz ütni. Ez nagy szó ám.


A Wing Tsun a Wing Chun oldalbordája, nem csoda ha nem tetszett, nem szokták túl komolyan oktatni, újak a mesterek, sokan nem szeretik.


Japán Jujutsu, ott alapvető az ütés és az ízület manipuláció, földön folytatott küzdelem, és harcművészet nem puszta játék.

2012. dec. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Küzdősportokban olyan nagyon sok fejlődést nem fognak nyújtani. Nem cél.


Azért írtam az ökölvívást, mert annak van funkcionális értelme: megtanulsz ütni. Ez nagy szó ám.


A Wing Tsun a Wing Chun oldalbordája, nem csoda ha nem tetszett, nem szokták túl komolyan oktatni, újak a mesterek, sokan nem szeretik.


Japán Jujutsu, ott alapvető az ütés és az ízület manipuláció, rúgás és a földön folytatott küzdelem, és harcművészet nem puszta játék.

2012. dec. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nem a legjobb helyen taultam, azért nem feküdt anynira. Bár,korábban azért ajánlották ezt a mestert, mert hogy több praktikus dolgot oktat, meg kicsit keményebb. Tény, hogy az ütésem sokat javult és meglepően sokat és erőset birtam ütni, de mindig is szerettem a "birkózást", szóval kicsit a földön is nyüstölni a másikat. :)

Meg szerintem a földharc nagyon hatékony tud lenni egy nagyobb ellenféllel szenben is. Mondjuk egy hosszú kezű fickót talán könnyebb a földön becsomagolni. :)

Meg ki akarom magam élni. Kerülöm a bajt, a verekedést, nem akarok sérülést okozni, meg beszerezni sem, semmi durvát. De a küzdelmet imádom, és a wingtsun-ban nem tudtam magam igazán jól érezni.

2012. dec. 31. 12:23
 8/8 anonim ***** válasza:

Kiélésre vannak a küzdősportok.

Birkózás, Brazil jitsu (BJJ) nagyon jó mókák.


Én hiszem el a legjobban, hogy a magyar "kamukempó" (zenbunan), szambó stb. is mind baromi jópofa szórakozások, kiélheti magát az ember, erősödhet.. amíg az ember szórakozásból csinálja ezeket és nem azért, hogy ő legyen a nagyobb gengszter, addig ezek tök jó dolgok!


Ajánlom is őket, ki kell próbálni, harcművészetekben nincs ilyen kiélés :)

2012. dec. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!