Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sportlövészethez mi kell?

Sportlövészethez mi kell?

Figyelt kérdés

Hogy kell belekezdeni? Kell előtte valami lövész engedélyt szerezni? Mik a követelmények? Minden érdekelne.


Elsősorban Szegeden érdekelne, találtam egy lövészklubot, de fogalmam sincs hgoy kell megközelíteni ezt az egészet. Régóta gondolkodom azon hogy kéne egy jó hobbi amivel le tudom kötni az idegeimet, és a sportlövészet megtetszett.


Szóval aki tud segítsen. Köszönöm!



2012. dec. 31. 12:35
 1/6 kovpet ***** válasza:

Először is: lemész és lősz.

Ha bejön, lehet tovább gondolkozni. A lőtéren majd elmondanak mindent amit tudni akarsz.


Pénzt vigyél rendesen :)

2012. dec. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tapasztalatból mondod? :)
2012. dec. 31. 19:44
 3/6 kovpet ***** válasza:
Igen, miért? :)
2012. dec. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát akkor írjál le mindent, kéne egy kis elő tájékoztatás :D
2012. dec. 31. 20:08
 5/6 kovpet ***** válasza:

Mindent? :)

A helyi viszonyokat nem tudom, mert nem jártam még Szegeden. De általában érdemes odatelefonálni először. Megbeszélni a feltételeket (a lőállás díja, a fegyverbérlet díjai, a lőszer ár (ez a legnagyobb tétel), a lőlap ára, milyen fegyverek vannak, stb). Ja, meg hogy mikor vannak nyitva és be kell-e jelentkezni előre.

Nyugodtan mondd el, ha nem lőttél még, segítenek. Van, hogy van olyan "csomagjuk", ami a kezdőknek szól, ilyen kipróbálási lehetőség: jó sok fegyverrel lőhetsz néhányat, csak hogy lásd, hogy mik vannak. Van, hogy ez kedvezményes csomag, azért, hogy ha bejön, akkor nagyobb eséllyel menj vissza.

Mert sajnos a lövészet nem egy olcsó sport. Ha éles fegyverrel lősz (márpedig nyilván, mert légpuskával a pincében is tudnál...), akkor 10-20 ezer forintot el fogsz lőni egy alkalommal.

2012. dec. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen! :)
2013. jan. 1. 22:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!