Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Harcművészetek és küzdősportok...

Harcművészetek és küzdősportok összehasonlítása! Pro-kontra! (? )

Figyelt kérdés

Már sokszor felvetődött bennem a kérdés, hogy melyik küzdősport, illetve harcművészet a leghatékonyabb, melyiket lehet univerzálisan használni, esetleg egy másikkal ötvözni.


Véleményeket szeretnék kérni, hogy ki szerint melyik a "legjobb" és Miért. Külön utcai és más profi szinten űző harcos(ok) elleni használat előnyét és hátrányát is várom.


Tudom, hogy képtelenség mindent mindennel összehasonlítani, de aki mélyebben benne van ezekben a dolgokban, az csak tud véleményt alkotni. (Laikusok kíméljenek!)


Előre is köszönöm a válaszokat.



2013. jan. 4. 14:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%

Nekem ami stílusom van az thai box aikido taekwondo keveréke...és h ez mennyire jó ???

Nemrég jöttem haza egy versenyről az ellenfelek edzői szerint döbbenetes ezeknek a technikáknak az összevegyítése!!!Csak gratuláltak...

Leggyorsabb KO m egyike is a taekwondonak köszönhető

átlagos magasságú vagyok de hatalmas izomtömeggel...

sajnos ez azt jelenti h mindig magas ellenfeleim vannak és vissza is élnek ezzel h magasak.

A bíró egymás elé licitált minket, kézösszeütés majd kezdődik a meccs,...a nagyképű hülyegyerek bantunéger lenéz rám és csak annyit tudott mondani h "megbas.lak te köcsö....ekkor még előttem állt, de egy scorpio kick et kapott nem számolt rá 5 másodperc volt és rángatózva esett össze!!!!!!!!

2013. jan. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ehhez gratulálok, így kell csinálni egy versenyt!

Mi az hogy rugdossák egymást küzdősportolók, és nem dől ki egyik se? A rúgások akár letális technikák, úgy kell lezúzni egy másik harcost.


Az én válaszom: nincs legjobb rendszer. Egy thaiboxoló, akinek ugyan a stílusát az országunkban csapnivalóan szokták oktatni, de lezúzhat bármilyen harcművészt, ha jobb. Ha gyorsabb, ha elég jól üt, ha jobb a megtévesztésben mint mások..


A harc képességeken múlik. Vannak különböző megközelítések, különböző utak (belső, lágy stílus, vagy külső stílusok, ezek nem csak a kínai harcművészetekben különülnek el!).


Én azt mondom hogy jó edző kell. Ha a jó edző nem szabályok közötti ringbunyóra készít fel, hanem megtanít arra hogyan kell mozogni késsel szemben, hogyan legyen esélyed túlélni több támadót, hogyan mérj fel utcai szituációkat, akkor úgy vélem egy "jobb" stílust tanul az ember.

Na most elvileg a harcművészetek mindezt megadnák. Nem csak a Wudang, a Jujutsu vagy a Karate, de minden más stílusnak is fel kéne készíteniük az embereket.

Ha nem teszik, az nem a stílus hibája hanem az edzőé!

2013. jan. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Én például birkózást,kung fu-t és a kickbox-on tanultakat keverem.

Eredménye:-Ugyanolyan hatékony védelmi rendszer mint a sáska stílusú kung fu

-Olyan hatékony támadási rendszer mint a shaolin kung fu

-Földharcban, és a dobásokban a birkózás szerepet játszik.

-Plussz több stílusú kung fu technikát kevertem

eredmény egy biztos erős és kiszámíthatatlan harci művészet lett.Sokszor verekedtem sok stílusú emberekkel:

-volt birkózó

-volt aki karatézott

-bokszoló

-meg volt aki kung fu-zott

-meg volt aki semmit nem csinált csak simán jó volt.

Mindent lehet mindennel ötvözni csak találékonynak kell

lenni te is kitalálhatsz új technikákat mint én(aztán kiderült,hogy azt már valaki 50 évvel előttem kitalálta).

2013. jan. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
őő Nem igazán van olyan hogy leghatékonyabb ötvözet... Ez a te korlátaidtól illetve találékonyságodtól függ. Lehet hogy a te testalkatodhoz az amit az előző kommentelők írtak, pont nem lesz jó.. Ezt neked kell kitapasztalni. Az előnyökről és hátrányokról annyit, hogy érdemes olyan kombinációt alkalmazni amik kiegészítik egymást tehát pl én karatéztam, ami megadta az alapozást és a távolharcot, és most ju-jitsu-zom, ami pedig a közelharcot és a leszorításokat tanítja. Remélem mint az előttem szólók én is segítettem.
2013. jan. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
Az ökölvívás (box), de sportnak nem nevezném mert brutális.
2013. jan. 8. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

A futás brutálisabb mint a box, mégis sportként űzik. (brutálisabban tönkreteszi a térdet a futás).


A boksz csak küzdősport, bár lehet a küzdősportok királya.

2013. jan. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Hungirl96 válasza:
Nos attól függ, szerintem, hogy mit is szeretnél kezdeni a küzdősporttudományoddal. Mert például én jelenleg karatézom, ami egy fantasztikus harcművészeti ág, valamennyire meg is tanulsz verekedni, de az utcán nem mindig jön be. Ez persze nagyban függ az edzőtől, hogy mennyi önvédelmi technikát tanít, vagy csak a kumite-versenyre megy rá. Ezzel most nem azt mondom, hogy a karate szart sem ér, mert ez egyáltalán nem igaz, csak a karate nem egy "gyorstalpaló tanfolyam". Ha inkább az utcai harcra, annál is inkább az önvédelemre szeretnél rámenni, akkor melegen ajánlom a krav-magát - én már több éve csinálom, és tapasztalhatóan nagyon hasznos. Amúgy ennek a katonai változatát tanulják pl. a rendőrök, kommandósok, úgyhogy szerintem elég eredményes. Emellett persze a karatét sem hagytam abba, úgyhogy simán lehet a kettőt duóban nyomni.
2013. jan. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
61%
Nem, a karate hatékony utcán, csak amit Magyarországon tanítanak az nem karate. De tök jó hogy tetszik :D
2013. jan. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Egyszerűb (szerény véleményem szerint):

A küzdősportok határok közé vannak szorítva (szabályok, bíró, ring etc.). Na most, ezek a körülmények nem lesznek megadva egy utcai bunyónál. Sportnak tuti! A nevében is benne van: küzdősport.

Harcművészetben nyomunk szemet és ütünk/rúgunk lágyékot, torkot. Szerintem nyilvánvaló a különbség. A nevében is benne van.

Ergo a küzdősportok jók, de csak sportnak (hány boxolót késeltek meg mostanában?), ott nem készítenek fel utcára, viszont mozgásnak tény és való, kiváló, hiszen segíti a tüdő kiterjedését, a légzés, sokminden javulhat.

De ha önvédelem kell, nem pedig verseny, akkor számomra egyértelmű, hogy a harcnak a művészetét választom.

Ami talán az egyik legjobb komplex harcművészet: a Ju jitsu. Itthon korrektül oktatják. Nincs olyan hogy kizárólagosan legjobb, a használón múlik, viszont vannak hatékony és hatástalan technikák. (Persze azért a kick-boxot ne hasonlítsuk össze a kalival vagy aikidoval.)

2013. febr. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
69%

30 éves tapasztalattal a hátam mögött a következőket tudom erről mondani.

Mindenkiben felmerül ez a kérdés, aki elkezd bármilyen harcművészetet, vagy küzdősportot.

Hogy melyik a legjobb? Ilyen nincs. Bármilyen stílust lehet ugyanolyan hatékonyan űzni, ez csak egyéni tudás és edzettség kérdése. A világbajnokság győztese azon a napon a legjobb volt, de nem biztos, hogy 2 hét múlva nem lesz nála jobb.

Én jitsut, Aiki-jitsut, judot, okinawa kobudot gyakorlok és oktatok. A tanítványaim többen is járnak versenyekre, többen is végzett rendőrök, így látom az ottani oktatási anyagot is. Szerintem, nem mondható egyikre sem (bár jól hangik), hogy ezt vagy azt a stílust oktatják ezeken a falakon belül.

Szóval a diadal mindig az egyéneké bárhol, ahol alkalmazni kell a technikákat.

Remélem, hogy ezzel senkit sem sértettem meg, mert nagyszerű, ha valaki gyakorol harcművészetet, mindenképpen fejlődésre szolgál.

2013. febr. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!